Tragiczny wypadek pod Olsztynem. W zderzeniu aut z autokarem zginęły 3 osoby

Około godziny 12:00 na drodze krajowej 51 między Olsztynem a Dobrym Miastem w Kabikiejmach doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów osobowych i autokaru wiozącego dzieci zginęły trzy osoby. Droga jest wciąż zablokowana.

Około godziny 12:00 na drodze krajowej 51 między Olsztynem a Dobrym Miastem w Kabikiejmach doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia się pięciu pojazdów, w tym autokaru wiozącego dzieci, zginęły trzy osoby. Droga jest wciąż zablokowana.

Około godziny 12:00 służby ratunkowe w Olsztynie zostały powiadomione o wypadku drogowym na drodze K-51 między Olsztynem a Dobrym Miastem. Na miejsce zadysponowano kilka zastępów straży pożarnych, zespoły ratownictwa medycznego oraz policjantów.

Na miejscu ustalono wstępnie, że doszło do zderzenia pięciu pojazdów, volkswagena passata, fiata seicento, busa Iveco, opla i autobusu, którym przewożono dzieci wracające z basenu w Dobrym Mieście. Zadaniem ratowników było zabezpieczenie miejsca wypadku, wykonanie dostępu do osób poszkodowanych i udzielenie im niezbędnej pomocy.

 – W wyniku tego zdarzenia 3 osoby zginęły na miejscu, tj kierowca i pasażer vw passata oraz kierowca fiata seicento. Autobusem podróżowało w sumie 37 osób, w tym 32 dzieci w wieku od 6 do 12 lat – 11 z nich z otarciami i ogólnymi potłuczeniami trafiło na obserwację do szpitali. Pozostałe dzieci nie wymagały opieki medycznej. Organizator o wypadku poinformował rodziców i opiekunów. Na miejsce wypadku został podstawiony autokar zastępczy, który przewiezie dzieci do Olsztyna – informuje warmińsko-mazurska policja.

Jak informuje portal Gazety Olsztyńskiej – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca volkswagena, jadąc od Olsztyna do Dobrego Miasta, zaczął wyprzedzać dwa pojazdy. Z przeciwnej strony nadjechało seicento, z którym się zderzył, a następnie uderzył w autobus.

Droga krajowa 51 w pobliżu miejsca wypadku jest całkowicie zablokowana. Samochody osobowe korzystają z objazdu drogą serwisową, z kolei większe pojazdy muszą czekać na zakończenie czynności dochodzeniowych policji i prokuratora oraz udrożnienie przejazdu.

(dg) d.gogloza@sluzby-ratownicze.pl
Foto: Olsztyńska Policja (1-4), Zbigniew Woźniak\Gazetaolsztynska.pl (5-12)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: