Strażacy ranni po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym

Cieszyno Łobeskie: 5 strażaków, w tym 4 ochotników z Węgorzyna i strażak PSP z Łobza zostało rannych w wyniku wybuchu gazu w domu jednorodzinnym, w którym wcześniej zaistniał pożar.

Czterej ochotnicy z OSP w Węgorzynie i jeden strażak z JRG w Łobzie zostali ranni w wyniku wybuchu gazu, do którego doszło w objętym pożarem domu jednorodzinnym w miejscowości Cieszyno-Łobeskie. Wszyscy z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Około godziny 21:00 strażacy z Łobza w województwie zachodniopomorskim zostali powiadomieni o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Cieszyno-Łobeskie w gminie Węgorzyno. Na miejsce w pierwszej kolejności skierowano zastępy z JRG PSP Łobez i OSP z pobliskiego Węgorzyna. Mieszkańcy opuścili budynek jeszcze przed przyjazdem strażaków, nie odnieśli obrażeń.

W chwili gdy ratownicy wchodzili do budynku, wewnątrz doszło do eksplozji gazu. W jej wyniku rannych zostało pięciu strażaków. Czterej to członkowie OSP Węgorzyno, piąty jest funkcjonariuszem PSP z JRG w Łobzie. Poszkodowani doznali poparzeń ciała oraz obrażeń od odłamków. Po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala. W wyniku eksplozji w samochodach pożarniczych węgorzyńskiej OSP wypadły szyby.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano kolejne jednostki straży pożarnych, które kontynuowały akcję ratowniczo-gaśniczą. Ogółem, w akcji brało udział 11 zastępów PSP i OSP z Łobza, Węgorzyna, Runowa, Zwierzynka i Dobrej. Obecnie sytuacja jest już opanowana. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn powstania pożaru. Więcej informacji na ten temat wkrótce…

(dg)
Foto: Facebook/Stoją Stargard

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: