Tragiczny pożar domu jednorodzinnego w Zawoi-Czatoży

Tragiczny pożar domu jednorodzinnego w Zawoi – Czatoży w powiecie Suskim W wyniku zdarzenia lokator budynku poniósł śmierć.

Tragiczny pożar domu jednorodzinnego w Zawoi - Czatoży w powiecie Suskim W wyniku zdarzenia lokator budynku poniósł śmierć.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór (18.01) chwilę przed godziną 17. Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej zostało powiadomione o pożarze drewnianego budynku w Zawoi na osiedlu Czatoża. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG Sucha Beskidzka, oraz rozpoczęto procedurę alarmowania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z terenu gminy Zawoja.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej, stwierdzono że pożarem w całości objęty jest drewniany budynek jednorodzinny, a siły i środki są niewystarczające. Z uwagi na skalę pożaru do działań zadysponowano kolejne zastępy strażaków. Niestety trudne warunki drogowe, zalegający na jezdni śnieg oraz lód sprawiły, że w pobliże płonącego budynku dojechała tylko OSP Zawoja Górna. Pozostałe jednostki poprowadziły linie gaśnicze po zboczu wzniesienia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru kilkoma prądami wody, zorganizowaniu zasilania wodnego oraz przeszukaniu obiektu. Wówczas na ganku ujawniono zwłoki starszego mężczyzny zamieszkałego w budynku.

Dalsze czynności w sprawie prowadzone będą przez Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej pod nadzorem prokuratury. W działaniach udział brało :

JRG Sucha Beskidzka (GBARt, GCBA),
OSP Skawica Centrum (GBARt, GCBA),
OSP Zawoja Górna (GBA),
OSP Zawoja Przysłop (GBA),
OSP Zawoja Wełcza (GBA),
OSP Zawoja Centrum (GBARt, GBA),
OSP Zawoja Dolna (GBARt), OSP Stryszawa (SLRr),
Pogotowie Ratunkowe oraz Policja

(mg)
Foto: OSP Zawoja Górna, Sucha24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: