Pożar stacji recyklingowej w Zabrzu

We wtorek rano śląscy strażacy walczyli z pożarem stacji recyklingowej na zabrzańskich Biskupicach. W działaniach udział brało łącznie 10 zastępów PSP i OSP z Zabrza, Bytomia oraz Sosnowca

We wtorek rano śląscy strażacy walczyli z pożarem stacji recyklingowej na zabrzańskich Biskupicach. W działaniach udział brało łącznie 10 zastępów PSP i OSP z Zabrza, Bytomia oraz Sosnowca

Wszystko zaczęło się we wtorek (15.01) o godzinie 8.14, wówczas do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęła informacja o pożarze składowiska recyklingu przy ulicy Szybowej 7 w Zabrzu. W pierwszym rzucie, na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano trzy zastępy z JRG Zabrze (w tym dwa zastępy GCBA i drabina mechaniczna – SD). Po ich przybyciu dowódca działań stwierdził, że pożarem objęte są dwa boksy magazynowe, w których składowane były materiały przeznaczone do recyklingu. Już wtedy pożar był dość mocno rozwinięty. W związku z zaistniałą sytuacją, do akcji skierowano kolejne siły i środki, w tym pluton gaśniczy z JRG Bytom (GBA, GCBA, GCBA) JRG-1 Sosnowiec-Centrum (SLPgaz) oraz jednostki OSP Kończyce (GCBA), OSP Makoszowy (GCBA).

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały między innymi na ciągłym podawaniu wody na palące się materiały, a także w obronie na sąsiadujące boksy, oraz na dokładnym przegrzebaniu składowiska przy pomocy ciężkiego sprzętu i ponownym przelaniu, celem wyeliminowania możliwości ponownego samozapłonu – mówi st. kpt Wojciech Strugacz, rzecznik prasowy zabrzańskich strażaków.

W wyniku zdarzenia, poszkodowana została jedna osoba – mężczyzna będący pracownikiem firmy MOBRUK, na której to terenie doszło do pożaru, najprawdopodobniej na własną rękę sam próbował gasić pożar.
Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, lecz jak się później okazało jego obrażenia nie były zbyt poważne i tego samego dnia opuścił szpital.

Na miejscu zdarzenia pracowało 8 zastępów PSP z Zabrza, Bytomia, Sosnowca, oraz po jednym zastępie z OSP Kończyce i OSP Makoszowy, obecny był także komendant KM PSP Zabrze.

(mg)
Źródło, Foto: KM PSP Zabrze, OSP Kończyce, Zabrze112, Śląsk112 – Ratownictwo Województwa Śląskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: