ZWOLEŃ: Pożar hali na ulicy Perzyny

W środę wieczorem zwoleńscy strażacy walczyli z pożarem dachu na jednej z hal należących do Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Zwoleniu. Łącznie w trwającej 5 godzin 30 minut akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło 16 zastępów PSP i OSP.

W środę wieczorem zwoleńscy strażacy walczyli z pożarem dachu na jednej z hal należących do Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Zwoleniu. Łącznie w trwającej 5 godzin 30 minut akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło 16 zastępów PSP i OSP.

Po godzinie 20:00 w środę (9.01) strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Zwoleniu zostali powiadomieni o pożarze hali na terenie Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. w Zwoleniu, na ulicy Doktora Perzyny. Na miejsce skierowano siły i środki JRG PSP Zwoleń i okolicznych jednostek OSP.

Pożar zauważyli pracownicy ochrony obiektu. To oni powiadomili Państwową Straż Pożarną. Pierwsi strażacy na miejsce dotarli już po kilku minutach. Stwierdzili, że pożarem objęta jest przechowywana w obiekcie maszyna drogowa, od której ogień przerzucił się również na dach. W pierwszej kolejności ratownicy zajęli się ugaszeniem maszyny drogowej, podając pianę gaśniczą, a później również wodę. Następnie podano wodę w celu ugaszenia pożaru dachu. W celu usprawnienia tych działań w pokryciu budynku wykonano otwory, dzięki czemu można było podać środki gaśnicze również z góry. Przez cały czas ratownicy pracowali, w trudnych warunkach atmosferycznych. Musieli korzystać z aparatów ochrony układu oddechowego, co z kolei wymuszało częstą rotację ratowników

Chociaż nie było problemów z zaopatrzeniem wozów bojowych w wodę z sieci hydrantowej, zapadła decyzja o zadysponowaniu dodatkowych sił i środków w postaci kolejnych jednostek OSP z powiatu zwoleńskiego, a także plutonu „Pożar-Fabryka” z powiatu radomskiego, jednego ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego (GCBA) i cysterny z KM PSP Radom, które stanowiły zasilanie w środki gaśnicze dla pojazdów uczestniczących bezpośrednio w gaszeniu pożaru. W działaniach wykorzystano również podnośnik hydrauliczny z KP PSP Kozienice.

Łącznie w trwającej 5 godzin 30 minut akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło 16 zastępów PSP i OSP, tj. 68 strażaków. Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej maszyny. Na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach.

Straty materialne powstałe w wyniku pożaru są duże. Byłyby jednak dużo większe, gdyby nie szybka reakcja ochroniarzy i sprawna akcja ratowniczo-gaśnicza.

(dg)

Foto: OSP Kazanów (1-8), KP PSP Zwoleń (9, 10), OSP Policzna (11, 12).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: