Pijany wjechał w policyjnego busa

Kolizją z policyjnym radiowozem zakończył jazdę 25-latek kierujący volkswagenem golfem. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem pod wiaduktem na ul. Piwnej w Gliwicach.

Kolizją z policyjnym radiowozem zakończył jazdę 25-latek kierujący volkswagenem golfem. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem pod wiaduktem na ul. Piwnej w Gliwicach

Dość nietypowy przebieg miało zdarzenie drogowe, do jakiego doszło w piątek (4.01) ok. godziny 21:00 pod wiaduktem na ulicy Piwnej w Gliwicach.

 – W ruszający na zielonym świetle policyjny bus uderzył jadący ul. Tarnogórską volkswagen golf. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Kolizja nie była jedynym zmartwieniem 25-letniego kierującego osobówką. Jak się okazało, był on pijany – informuje gliwicka policja.

Przebieg zdarzenia zarejestrowała jedna z kamer monitoringu. Sprawcą niegroźnej kolizji okazał się być 25-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Policjanci wykonujący czynności w związku ze zdarzeniem sprawdzili stan trzeźwości jej uczestników, w tym 25-letniego kierującego golfem. Badanie wykazało, że był on nietrzeźwy – miał blisko promil alkoholu w swoim organizmie. Ponadto samochód, którym poruszał się mężczyzna nie był ubezpieczony oraz nie posiadał aktualnego przeglądu technicznego. Sam kierujący posiadał prawo jazdy krótko, bo zaledwie od ponad roku.

(dg)
Foto, video: KMP Gliwice

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: