Szukali narkotyków, znaleźli skradziony sprzęt strażacki

Policjanci z Radoszyc odzyskali sprzęt zrabowany z remizy OSP Węgrzyn.

W miniony piątek policjanci z Radoszyc w powiecie koneckim odzyskali sprzęt skradziony w połowie grudnia z remizy OSP w Węgrzynie. Sprawcą kradzieży okazał się 32-letni mieszkaniec gminy Radoszyce.

W piątek (4.01) mundurowi z Komisariatu w Radoszycach udali się do domu 32-letniego mieszkańca gminy Radoszyce. Mężczyzna dzień wcześniej został zatrzymany przez policjantów z Kielc w związku z posiadaniem narkotyków. Ich zadaniem było sprawdzenie budynku, w celu ujawnienia innych narkotyków, które zatrzymany mógł przechowywać w miejscu zamieszkania.

Policjanci zakazanych substancji w domu nie ujawnili. Natomiast w trakcie dokładnego przeszukania w barku natrafili na dwie radiostacje przenośne.

Policjanci podejrzewali, że ten sprzęt może powchodzić z kradzieży z włamaniem do remizy OSP w Węgrzynie. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z Radoszyc dojechali do Kielc, aby przesłuchać zatrzymanego w związku ze znalezionymi krótkofalówkami – informuje oficer prasowy koneckiej jednostki policji, st. sierż. Piotr Przygodzki.

Niebawem policjantom udało się odzyskać również defibrylator, który został porzucony przez 32-latka w kompleksie leśnym oraz pozostałe przedmioty.

Policjanci z Radoszyc w całości odzyskali strażackie, utracone mienie, a 32-latkowi postawili zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – mówi st. sierż. Piotr Przygodzki. 32-latek przyznał się do włamania do remizy i kradzieży sprzętu ratowniczego.

Do kradzieży doszło w nocy z 12 na 13 grudnia 2018 roku. Nieznany wówczas sprawca ukradł z samochodów bojowych OSP Węgrzyn m.in.: pilarkę do drewna Stihl, defibrylator aed Philips, 3 radiostacje nasobne hyt tc 700 oraz 6 odcinków wężowych W-52.

(dg)
Foto: KPP Końskie/Świętokrzyska Policja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: