Dwie ofiary pożaru mieszkania w Tucholi

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w czwartkową noc w miejscowości Tuchola. W mieszkaniu ujawniono zwłoki dwóch mężczyzn.

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w czwartkową noc w miejscowości Tuchola w województwie Kujawsko - Pomorskim. W zgliszczach ujawniono zwłoki lokatorów.

Do zdarzenia doszło w czwartek (03.01.) około godziny 23.00 w Tucholi. Dyżurny tucholskiej straży pożarnej otrzymał informacje o zadymieniu mieszkania w bloku przy ulicy Sępoleńskiej 2. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano wszystkie służby ratownicze. Z uwagi na bliską odległość miejsca zdarzenia od siedziby tucholskich strażaków, pierwsze zastępy ochrony przeciwpożarowej pojawiły się na miejscu zdarzenia już po chwili. Wówczas z okien mieszkania wydobywał się dym.

Do budynku wprowadzono rotę strażaków, która stwierdziła bardzo duże zadymienie w kuchni, a także tlący się w niektórych miejscach ogień. W międzyczasie prowadzona była także ewakuacja mieszkańców kamienicy. Po zlokalizowaniu pożaru wewnątrz mieszkania w kuchni strażacy znaleźli kobietę, którą ewakuowano na zewnątrz i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Poszkodowana została przewieziona do szpitala.

Podczas dalszego przeszukania w kolejnym z pomieszczeń na tapczanie ujawniono dwóch mężczyzn w starszym wieku, których również ewakuowano. Ze względu na brak funkcji życiowych przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Niestety, pomimo trwającej ponad 40 minut reanimacji życia lokatorów nie udało się uratować. Obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon obu mężczyzn.

Dalsze działania strażaków polegały na dokładnym oddymieniu całego budynku, następnie miejsce zdarzenia przekazano policji. W działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brał 1 zastęp PSP z Tucholi i dwa zastępy okolicznych OSP, Policja, Pogotowie Ratunkowe, a także prokurator, który nadzorował czynności mające na celu szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności powstania pożaru. Prawdopodobną przyczyną było zaprószenie ognia, a także niewłaściwe użytkowanie piecyka.

(mg)
Foto: KP PSP Tuchola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: