Tragiczny pożar w Czeladzi

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w niedzielny poranek w miejscowości Czeladź w powiecie będzińskim. W zgliszczach ujawniono zwłoki lokatora.

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w niedzielny poranek w miejscowości Czeladź w powiecie będzińskim. W zgliszczach ujawniono zwłoki lokatora.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (30.12.) około godziny 04.00 w Czeladzi (gm. Będzin). Dyżurny będzińskiej straży pożarnej otrzymał informacje o pożarze mieszkania w bloku przy ulicy 17 Lipca. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano wszystkie służby ratownicze. Po przybyciu na miejsce interwencji pierwszych zastępów ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że pożarem objęte jest mieszkanie na pierwszym piętrze. Strażacy podjęli ewakuację budynku, a także przystąpili do gaszenia ognia.

Po zlokalizowaniu pożaru wewnątrz mieszkania strażacy znaleźli zwęglone zwłoki lokatora tego mieszkania. Ze względu na ich stan odstąpiono od udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy  oraz ewakuacji. Dalsze działania strażaków polegały na dokładnym przeszukaniu pomieszczeń lokalu, oddymieniu całego budynku, oraz przekazaniu miejsca zdarzenia policji.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brało 5 zastępów PSP z Będzina, i jeden z OSP Czeladź. Na miejscu zdarzenia obecna była również osoba funkcyjna z KP PSP Będzin oraz prokurator, który nadzorował dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności powstania pożaru.

(mg)

Foto: OSP Czeladź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: