Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce proszą o wsparcie w plebiscycie Magirusa

Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce jako jedyni reprezentują Polskę w plebiscycie Conrad Dietrich Magirus Awards 2018, którego organizatorem jest firma MAGIRUS.

Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce jako jedyni reprezentują Polskę w plebiscycie Conrad Dietrich Magirus Awards 2018, którego organizatorem jest firma MAGIRUS.

Niemiecka firma MAGIRUS to jeden z liderów w dziedzinie zabudów pożarniczych. W Polsce od lat kojarzony głównie jako producent samochodów pożarniczych z drabinami mechanicznymi. Od kilku lat jest również organizatorem międzynarodowego plebiscytu Conrad Dietrich Awards skierowanego przede wszystkim do niemieckich i zagranicznych zespołów ratowniczych, w szczególności strażaków. W bieżącej edycji formułę konkursu rozszerzono o działalność wolontariacką strażaków na rzecz ludzi lub zwierząt.

Jednym z pięciu zespołów w tej kategorii jest reprezentująca Polskę drużyna OSP GRS Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce z Lubina. Jest to działające od ok. 3 lat Stowarzyszenie (od niedawna zarejestrowane jako ochotnicza straż pożarna), którego głównym celem jest wspieranie chorych na białaczkę. Podczas licznych imprez, w których uczestniczą członkowie stowarzyszenia promują donację szpiku kostnego, a także prowadzą rejestrację potencjalnych dawców szpiku oraz organizują pokazy pierwszej pomocy. Niewątpliwym sukcesem OSP GRS SWPB są organizowane już cyklicznie zbiórki paczek pod hasłem: “Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka” oraz „Wielkanocna paczka dla Kresowiaka od Strażaka”. W 2018 roku przedstawiciele organizacji, na zaproszenie prezydenta RP Andrzeja Dudy, brali udział w gali rozdania nagród “Dla Dobra Wspólnego”.

Organizację do udziału w plebiscycie zgłosił Paweł Gębalski, prezes Zarządu OSP GRS SWPB. Kandydatura niemal od razu została przyjęta i zakwalifikowana do kategorii: “Nagroda specjalna za zaangażowanie społeczne 2018”. Oprócz statuetki Conrada Dietricha nagrodą dla zwycięzców w tej kategorii jest program szkoleń przeciwpożarowych dostarczany przez Akademię Magirusa. Jak zauważa Paweł Gębalski: Sama ‘statuetka’ otworzy nam drzwi do potencjalnych partnerów w naszych działaniach. Jesteśmy wolontariatem działającym na terenie całego kraju i głównym problemem są finanse więc tu wypatruje szczypty korzyści.

Zachęcamy do oddawania głosów na Ochotniczą Straż Pożarną GRS Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce. Można to zrobić wchodząc  na stronę internetową: https://award.magirusgroup.com/en/social-engagement/detail/?tx_z7magiruscdma_story%5Bstory%5D=107 a następnie, na dole strony klikając w button “Vote Now!”. Należy pamiętać, że z jednego urządzenia można oddać jeden głos w danej kategorii. Głosowanie kończy się 27 stycznia 2019 roku.

(dg)

Foto: Obiectiv.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: