Ogólnopolskie Igrzyska w sportach pożarniczych jednostek OSP na wygasłym wulkanie – „ Zamek Grodziec”.

Już 19-20 maja 2018 roku w Grodźcu w gminie Zagrodno (woj. Dolnośląskie), odbędą się Ogólnopolskie Igrzyska w sportach pożarniczych jednostek OSP na wygasłym wulkanie – „ Zamek Grodziec”.

 

Jesteś druhem/ druhną Ochotniczej Straży Pożarnej? Lubisz sport? Kochasz rywalizacje? Nie boisz się nowych przygód? To mamy coś dla Ciebie!

 

Już 19-20 maja 2018 roku w Grodźcu w gminie Zagrodno (woj. Dolnośląskie), odbędą się Ogólnopolskie Igrzyska w sportach pożarniczych jednostek OSP na wygasłym wulkanie – „ Zamek Grodziec”.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Główną ideą, która przyświeca tej imprezie to upowszechnienie oraz promocja sportu. Organizatorzy, zadbali byś mógł/mogła sprawdzić swoją kondycję, sprawność fizyczną oraz pokonanie swoich słabości. Tu gra zespołowa jest podstawą każdego zadania, bez niej nie ma nic.

Dzięki uczestnictwu w zawodach, poznacie smak rywalizacji pomiędzy drużynami innych OSP z terenu całej Polski. Miejsce na którym odbędą się zawody jest nieprzypadkowe, wiąże się ono z ciekawą oraz długą historią, a piękne otoczenie zamku spotęguję chęć wygranej!

Drużyna każdej jednostki OSP składa się z 5 zawodników, oraz jednego zawodnika rezerwowego (nieobowiązkowo). Zawody będą rozgrywane w trzech grupach tj. męska, kobieca, mieszana (czyli drużyny mieszane składające się z 3 mężczyzn i 2 kobiet lub 2 mężczyzn i 3 kobiet).

Zmagania podzielone są na dwa dni rywalizacji pomiędzy strażakami.

Każdego dnia zawodów będzie 10 konkurencji do wykonania, konkurencje mają różny stopień trudności, jednak podstawą każdego zadania jest czas, dokładność oraz szybkość w jakiej zostanie wykonane.

Przykładowe zadania to: Tunel – wykonany z leżącego konaru z wydrążonym wnętrzem, rozwinięcie i zwinięcie na czas węży, transport poszkodowanego na desce ratowniczej przez przeszkody, równoważnia oraz budowa wału, bieg z aparatami powietrznymi, budowa linii gaśniczej na dwa prądy. Nie będziemy zdradzać Wam wszystkich konkurencji, zostawmy coś dla wyobraźni oraz pozwólmy dać się zaskoczyć organizatorom.

Na uczestników igrzysk czekają wartościowe nagrody oraz szereg ciekawych atrakcji w dniu odbywania się zawodów. To między innymi: wybory Miss Igrzysk na Wygasłym Wulkanie, Zmagania rycerzy św. Floriana o tytuł GLADIATORA IGRZYSK, wieczorna dyskoteka, konkursy dla najmłodszych, stoiska producentów sprzętu strażackiego, zwiedzanie Zamku Grodziec.

Wszelkie informacje oraz dokumenty potrzebne do rejestracji znajdziesz w regulaminie zawodów.

Zachęcamy każdego chętnego do zapoznania się z regulaminem pod adresem:

https://megawrzuta.pl/download/d4bdbc33d6f1f09509f172dcd5c2d4cd.html

Zapraszamy także na fanpage z wydarzeniem na Facebooku:

https://www.facebook.com/IgrzyskaGrodziec/?hc_ref=ARRRwIfbnMWLPQTLfL8-ME7YQ8VKI5OI44nBk5pB-pcHwnW7Iwp0jMDB1GcFcSwXFfw

Organizatorami przedsięwzięcia jest Ochotnicza Straż Pożarna Grodziec, Głównymi Partnerami Igrzysk są: Zamek Grodziec Sp. z o.o., Stowarzyszenie “Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce”.

Nasz portal objął patronat medialny nad wydarzeniem! My tam będziemy!

Dołącz i Ty!

Jeśli widzisz jakiś błąd w tekście, zaznacz wybrany fragment i wciśnijCtrl+Enter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: