18. Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegu Ulicznym

25 sierpnia 2018 roku, we włoskim Feltre odbyły się 18. Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegu Ulicznym. Na linii startu stanęła również reprezentacja Polski w składzie: bryg. Grzegorz Maciaszek, KW PSP Łódź, st. kpt. Andrzej Szpunar, KM PSP Rzeszów, asp. Seweryn Pogocki, KW PSP Łódź, mł. asp. Damian Pieterczyk, KM PSP Olsztyn, mł. ogn. Łukasz Świesiulski, KP PSP Garwolin, st. sekc. Łukasz Banaszewski, KM PSP Grudziądz.

Trasa Mistrzostw została poprowadzona wąskimi i krętymi uliczkami malowniczego miasteczka, położonego we włoskich Dolomitach. Strażacy, którzy tego dnia stawili się na linii startu, musieli zmierzyć się nie tylko z trudną, 10-kilometrową trasą, ale również z kapryśną pogodą. Duże opady deszczu przed i w trakcie biegu, silne podmuchy wiatru oraz dość niska, jak na południe Europy temperatura, były dodatkowym utrudnieniem dla startujących zawodników.

Pomimo tych niedogodności zawody zakończyły się wielkim sukcesem Polaków, którzy zwyciężyli zarówno w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej, broniąc zeszłorocznego tytułu Drużynowego Mistrza Europy Strażaków.

Sukces drużynowy był możliwy dzięki znakomitym, indywidualnym wynikom. Po raz piąty indywidualnym Mistrzem Europy został Damian Pieterczyk. Srebrny medal zdobył kolejny z naszych strażaków – Łukasz Świesiulski. Tuż za podium uplasował się Andrzej Szpunar. Miejsca pozostałych Polaków w klasyfikacji generalnej:

  5. Łukasz Banaszewski,
7. Seweryn Pogocki (zwyciężył w kategorii wiekowej M35),
12. Grzegorz Maciaszek (zajął drugie miejsce w kategorii wiekowej M45).

Oprócz strażaków rywalizujących o tytuły Mistrzów Europy, do Feltre zawitało kilkuset biegaczy w celu sprawdzenia się na trasie kilku biegów, odbywających się w ramach jubileuszowej 30 edycji zawodów Giro Delle Mura, w których wystartowały gwiazdy światowej lekkiej atletyki, m.in. medaliści i uczestnicy niedawno zakończonych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Berlinie.

Podczas oficjalnego zakończenia członkowie naszej reprezentacji odebrali ufundowane przez organizatora Mistrzostw – Girolamo Bentivoglio, Komendanta Straży Pożarnej prowincji Belluno, przechodnie trofeum w postaci złotej patery.

(źródło: Komenda Główna PSP)

/KM PSP Grudziądz/

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: