Włamanie do remizy OSP Węgrzyn – nowe informacje

Nowe informacje na temat wczorajszego włamania do OSP Węgrzyn.

Jak już informowaliśmy wczoraj nieznani sprawcy włamali się do remizy OSP Węgrzyn w powiecie koneckim (woj. świętokrzyskie). Straty powstałe w wyniku włamania i kradzieży wyniosły blisko 30 tys. złotych.

Do włamania doszło najprawdopodobniej między godziną 2:00 a 3:00 w nocy ze środy na czwartek (12/13.12). Zauważono je w godzinach porannych w czwartek. Sprawcy sforsowali zamek w drzwiach do garażu. Z remizy zniknęły m.in.: pilarka do drewna Stihl, defibrylator aed Philips, 3 radiostacje nasobne hyt tc 700 oraz 6 odcinków wężowych W-52. Skradziony sprzęt był na wyposażeniu samochodów GBA (pilarka, radiostacje, węże) i SLRt (defibrylator). Są to urządzenia niezwykle pomocne przy różnego rodzaju zdarzeniach, w których uczestniczą strażacy z Węgrzyna. Wartość strat sięga blisko 30 tys. złotych.

O zdarzeniu natychmiast powiadomiona została konecka policja. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, teraz zajmują się ustaleniem okoliczności i sprawców włamania. Świadków, bądź osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawców kradzieży prosimy o kontakt z policją. Zwracajmy również uwagę na nieznane pojazdy i nietypowo zachowujące się osoby w pobliżu remiz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: