PILNE: Trwa ewakuacja Polic! Saperzy przygotowują się do podjęcia bomby! [FOTO]

Trwają przygotowania saperów do podjęcia próby wyciągnięcia bomby lotniczej, którą w miniony czwartek podczas prowadzonych prac ziemnych przy ul. Tanowskiej 3 w Policach, ujawnili pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach. W mieście trwa ewakuacja osób przebywających na terenie zagrożonym. Przeniesione tymczasowo zostało stanowisko kierowania komendy powiatowej oraz jednostka ratowniczo gaśnicza!

Trwają przygotowania saperów do podjęcia próby wyciągnięcia bomby lotniczej, którą w miniony czwartek podczas prowadzonych prac ziemnych przy ul. Tanowskiej 3 w Policach, ujawnili pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach.

W związku z odnalezieniem 250 kilogramowej bomby lotniczej, od godziny 8:30 prowadzona jest ewakuacja mieszkańców ze strefy zagrożenia. Wg. wstępnych ustaleń w strefie zagrożenia może przebywać 25 tys osób.

Pacjenci ze szpitala zostali ewakuowani, a policja zamknęła miasto.

Policka komunikacja miejska udostępniła autobus dzięki któremu pacjenci szpitala mogli być bezpiecznie ewakuowani. Osoby leżące karetkami transportowymi zostały przewiezione do Filii Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach.

Policja oraz żandarmeria wojskowa zamknęła już strefę zagrożenia. Wszystkie samochody kierowane są poza wskazaną strefę. Nikt nie jest wpuszczany na teren objęty ewakuacją.

Fot. Gracjan Broda/ Dziennikpolicki.pl

SK KP PSP i JRG Police zostały przeniesione!

Stanowisko kierowania KP PSP oraz JRG przeniesione zostało w miejsce zastępcze (do strefy bezpiecznej) tj. Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty Police. Obecnie na miejscu jest 23 funkcjonariuszy PSP oraz w stan gotowości postawione są zastępy OSP z terenu powiatu.

/KP PSP Police

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: