Strażacy z powiatu braniewskiego zostali sternikami![FOTO]

Strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie korzystając z możliwości pogodowych uczestniczyli w projekcie w którym zdobyli uprawienia sternika motorowodnego.

Strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie korzystając z możliwości pogodowych uczestniczyli w projekcie w którym zdobyli uprawienia sternika motorowodnego. Kurs w którym oprócz strażaków PSP uczestniczyli członkowie jednostek OSP oraz przedstawiciele innych służb mundurowych cieszył się dużym zainteresowaniem. Szkolenie to okazja do zdobycia kolejnych uprawnień w zakresie obsługi sprzętu pływającego. Zajęcia praktyczne prowadzone były przez instruktorów WOPR w Nowej Pasłęce, gdzie kursanci realizowali manewry z wykorzystaniem jednostek pływających.

06 grudnia we Fromborku strażacy z JRG PSP w Braniewie mieli okazję zapoznać się z nowym wyposażeniem dedykowanym do ratownictwa na wodach Zalewu Wiślanego, które trafiła do braniewskich policjantów. Nowoczesna jednostka pływająca stanowi mocne wzmocnienie potencjału ratowniczego na wodach zalewu. Funkcjonariusze Posterunku Policji we Fromborku zaprezentowali możliwości techniczno-operacyjne jednostki pływającej podczas ćwiczeń praktycznych.

/KP PSP Braniewo/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: