120 nowych aut dla Straży Granicznej! Pojazdy przekazało MSWiA.

120 nowych samochodów przekazał dziś Straży Granicznej Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. Są to auta osobowe i terenowe.

przekazanie aut dla SG

przekazanie aut dla SG

120 nowych samochodów przekazał dziś Straży Granicznej Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński podczas wizyty w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej w Chełmie. Ministrowi towarzyszył Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Praga.

Minister wizytując Nadbużański Oddział Straży Granicznej, wspólnie z Komendantem Głównym SG wziął udział w odprawie kadry kierowniczej oddziału. Podsumowując 3 lata MSWiA powiedział, że obywatele czują się w Polsce bezpiecznie, co jest wynikiem pełnej poświęcenia służbie, którą pełnią funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służby Ochrony Państwa.

-Straż Graniczna odpowiada za bezpieczeństwo i szczelność nie tylko polskiej, ale też zewnętrznej granicy Unii Europejskiej. Dziękuję funkcjonariuszom SG za ich profesjonalizm i wkład w bezpieczeństwo Polski i Europy – powiedział szef MSWiA.

Minister podkreślił ogromne znaczenie Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Służby podległe MSWiA do 2020 r. otrzymają z Programu Modernizacji łącznie ok. 9,2 mld złotych na zakup sprzętu, budowę i rozwój infrastruktury oraz wzrost uposażeń.

Podczas wizyty w NOSG minister przekazał Straży Granicznej 120 nowych samochodów zakupionych z Programu Modernizacji Służb Mundurowych oraz ze środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Łącznie, dzięki wsparciu Funduszu, w tym roku do Straży Granicznej trafią samochody warte ponad 18 mln zł.

źródło: KG SG. 

Galeria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: