Wracali z COP24, reanimowali poszkodowanego

Wracali z zabezpieczenia COP24 z Krakowa do Warszawy, podczas postoju na stacji paliw w Poczesnej ratowali życie uczestnikowi zdarzenia drogowego.

Policjanci WRD Komendy Stołecznej Policji wracając z zabezpieczenia COP 24 z Krakowa do Warszawy udzielali pomocy nieprzytomnemu uczestnikowi zdarzenia. Mundurowi zareagowali natychmiast, gdy w pobliżu miejsca ich postoju z drogi wypadł VW, kierowany przez 62-letniego mężczyznę. Auto uderzyło w drzewo.

Przed godziną 13:00 stołeczni policjanci w drodze powrotnej z zabezpieczenia COP24 na terenie Krakowa byli świadkami zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył osobowy volkswagen. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 1, na wysokości Poczesnej tuż obok miejsca, w którym funkcjonariusze mieli zaplanowany postój.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów z częstochowskiej drogówki, 62-letni mężczyzna kierujący volkswagenem, jadąc w stronę Warszawy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Prawdopodobnie przyczyną tego niekontrolowanego manewru było zasłabnięcie mężczyzny – informuje Policja. Na zaistniałe zdarzenie natychmiast zareagowało kilkoro policjantów stołecznej drogówki, którzy byli w kolumnie radiowozów wracających z Krakowa. Wcześniej zatrzymali się na stacji paliw, tuż obok miejsca zdarzenia. Gdy dobiegli do auta okazało się, że poszkodowany jest nieprzytomny oraz traci funkcje życiowe. Po wyciągnięciu poszkodowanego z auta przystąpili do reanimacji.

 – Wzorowy podział zadań: 2-3 osoby wyciągają rannego, kolejny szuka rannych w pobliżu (m. in. połamało fotelik i było podejrzenie, że dziecko wypadło), wezwanie pogotowia i resuscytacja na zmianę.Takie akurat były siły szczęśliwie dla ofiary wypadku – napisał na swoim Twitterze rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, insp. Mariusz Ciarka – A mogli tylko się przyglądać – spuentował.

Mundurowi powiadomili miejscowe służby ratownicze. Interweniowali strażacy, zespół ratownictwa medycznego oraz policjanci z Częstochowy. Poszkodowany 62-latek został przewieziony do szpitala. Policjanci z KMP Częstochowa ustalają wszystkie okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Foto: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: