Zderzenie czołowe busów na DK-12 w Garbowie

1 osoba zginęła, a 16 zostało rannych w wyniku wypadku z udziałem dwóch dostawczaków i rejsowego busa na krajowej 12. w Garbowie na trasie Puławy-Lublin.

Lubelscy policjanci ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło dziś przed godziną 9:00 na DK-12 w Garbowie. W zdarzeniu uczestniczyły dwa busy dostawcze i jeden pasażerski.

Około godziny 8:50 służby ratownicze otrzymały informację o wypadku drogowym na krajowej 12 w Garbowie koło Lublina. Jak się okazało po przybyciu pierwszych jednostek doszło do zdarzenia z udziałem dwóch busów dostawczych i jednego pasażerskiego.

 – Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący dwoma samochodami dostawczymi jechali w kierunku Warszawy. Pierwszy z nich zwolnił, prawdopodobnie chcąc zjechać z drogi. Jadący za nim kierowca w ostatniej chwili zauważył ten manewr i chcąc uniknąć zderzenia zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka busem pasażerskim relacji Puławy – Lublin – relacjonuje sierż. sztab. Kamil Karbowniczek z Zespołu Komunikacji Społecznej KWP w Lublinie.

Zadaniem strażaków pracujących na miejscu wypadku, było wykonanie dostępu i ewakuacja osób poszkodowanych i jednocześnie udzielanie im kwalifikowanej pierwszej pomocy. W wyniku odniesionych obrażeń na miejscu zmarł 53-letni kierowca busa rejsowego. Piętnaścioro pasażerów tego pojazdu oraz kierującego samochodem dostawczym, który zjechał na przeciwny pas przetransportowano do szpitali.

Droga krajowa numer 12 w pobliżu miejsca wypadku była zablokowana przez kilka godzin. W tym czasie ruch pojazdów kierowano na drogi lokalne lub trasę S-17. W akcji ratowniczej uczestniczyło 8 zastępów PSP i OSP z Lublina i Garbowa, 5 zespołów PRM, 2 zespoły Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Lublina i Kielc.

Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajmują się policjanci pod nadzorem prokuratora.

Foto: Lubelska Policja (1-6), Lublin112.pl (7)

Jeśli widzisz jakiś błąd w tekście, zaznacz wybrany fragment i wciśnijCtrl+Enter.

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: