Poznań: Czy w poznańskiej Policji dzieje się źle? Rzecznik odpowiada

W ostatnim czasie otrzymaliśmy informację od poznańskich policjantów jakoby Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu miała dług wobec dostawcy paliwa. Czy poznańska Policja pokona obrzeżki?

W ostatnim czasie otrzymaliśmy informację od poznańskich policjantów jakoby Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu miała dług wobec dostawcy paliwa. Świadczyć o tym miał fakt wyłączenia z użytkowania wewnętrznej stacji paliw, która znajduje się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Nasi informatorzy przekazywali, że dług miał wynosić około 15 milionów złotych, a egzekucją zobowiązania rzekomo zajął się już komornik sądowy.

Drugim problemem, z którym boryka się podobno poznańska Policja to inwazja insektów w postaci kleszczy – obrzeżków. W ubiegłym roku zarówno regionalne media jak i ogólnopolskie donosiły o pladze kleszczy obrzeżków w Komisariatach Policji na poznańskiej Wildzie i Starym Mieście, a w internecie krążyły informacje o tym, że pracujący w tych jednostkach policjanci zostali pokąsani przez te owady.

W związku z tym, że kleszcze-obrzeżki mogą być nosicielami boreliozy stanowiły one realne zagrożenie dla policjantów. Nasi informatorzy przekazali, że ponad rok po tych wydarzeniach insekty pojawiły się w Komisariacie Policji Poznań-Grunwald przy ulicy Rycerskiej. Aby przeciwdziałać zagrożeniu podobno podjęto działania mające na celu eliminację insektów poprzez dezynsekcję. Z przekazanych nam informacji wynikało, że dezynsekcją objęte były pomieszczenia Wydziału Kryminalnego, a dokładnie Dochodzeniowo-Śledczego, który to jest włączony w Wydział Kryminalny w tej jednostce.

Widok z okna Komisariatu Policji Poznań - Wilda sprzed remontu. (źródło:epoznan.pl)

Aby sprawdzić wiarygodność tych doniesień postanowiliśmy skierować zapytanie do Rzecznika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzeja Borowiaka. Z uzyskanej informacji wynika, że Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu nigdy nie miała problemów płynnością finansową i zobowiązaniami wobec dostawcy paliw na stację paliw przy ul. Taborowej. Obiekt faktycznie był wyłączony z użytkowania w okresie jesiennym ale wynikało to z konieczności przeprowadzenia prac konserwacyjnych i kontrolnych. Aby zapewnić ciągłość dostępu do paliw policjanci tankowali auta służbowe na stacjach paliw sieci Orlen za pomocą kart flota, czyli w obrocie bezgotówkowym.

Widok na OPP Poznań (Google Maps)

Rzecznik odniósł się także do pytań dotyczących plagi insektów. Potwierdził fakt, że kleszcze – obrzeżki występowały w Komisariacie Policji Poznań- Wilda. W związku z ich występowaniem postanowiono przeprowadzić remont generalny budynku przy ul. Chłapowskiego, a pracownicy cywilni i policjanci, którzy dotychczas tam pracowali zostali wówczas przeniesieni do innych obiektów. Obecnie trwa ostatni etap prowadzonych prac remontowych, który zakończy się w przyszłym roku. Przekazano nam także informację, że u żadnego z funkcjonariuszy i pracowników cywilnych pracujących wówczas w KP Poznań-Wilda nie stwierdzono boreliozy.

Jeśli chodzi o obecną sytuację w Komisariacie Policji Poznań – Grunwald, potwierdzono fakt przeprowadzenia w ostatnim czasie dezynsekcji. Spowodowane to było obecnością w tym budynku osoby zatrzymanej, która była nosicielem różnych insektów. Inspektor Borowiak przekazał, że jest to standardowa procedura w takich przypadkach i została zlecona przez Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu.

Komisariat Policji Poznań-Grunwald
Komisariat Policji Poznań-Wilda

źródło: Google Maps/Polsat News

Z informacji przekazanych przez Rzecznika wynika, że sytuacja w poznańskiej Policji jest stabilna pod względem finansów i kontroli nad wszelkimi insektami. Skąd zatem informacje o nieprawidłowościach? Może sytuacja kadrowa powoduje powstawanie nowych domysłów? Sprawdzimy to w najbliższym czasie.

Artykuł autoryzowany

(jh) 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: