Wypadek z udziałem ambulansu w Ostrowie Wielkopolskim

W Ostrowie Wielkopolskim doszło dziś do wypadku drogowego z udziałem ambulansu ratownictwa medycznego.

Do kolejnego w ostatnich dniach wypadku z udziałem karetki pogotowia ratunkowego doszło w niedzielne popołudnie w Ostrowie Wielkopolskim. W wyniku zderzenia ambulansu z autem osobowym poszkodowana została jedna osoba.

Jak ustalono kierujący autem osobowym skręcał z ulicy Staroprzygodzkiej w lewo, w tym czasie jego auto było wyprzedzane przez jadący na sygnałach ambulans. Karetka uderzyła w bok auta. W wypadku ucierpiał kierujący samochodem osobowym. Mężczyzna był zakleszczony w aucie. Konieczna była interwencja strażaków, którzy narzędziami hydraulicznymi wykonali dostęp do poszkodowanego, a następnie ewakuowali go i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji ratowniczej brał udział również zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Osoby jadące karetką nie odniosły poważniejszych obrażeń.

Ambulans uczestniczący w zdarzeniu to jeden z najnowszych pojazdów w taborze pogotowia ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim. Od zaledwie miesiąca był w dyspozycji ratowników z podstacji w Przygodzicach.

Foto: Infoostrów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: