Pijany 21-latek ukradł wóz krakowskim strażakom

Gdy strażacy walczyli z pożarem w kamienicy, nietrzeźwy 21-latek ukradł z komendy samochód kwatermistrzowski. Wpadł, gdy spowodował kolizję drogową.

Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Krakowie. Nietrzeźwy 21-latek włamał się do garaży jednostki ratowniczo-gaśniczej i ukradł samochód kwatermistrzowski. Wkrótce został zatrzymany pod Krakowem.

Tuż przed godziną 21:00 w czwartek (29.11) strażacy z krakowskiej “jedynki” zostali zadysponowani do pożaru w kamienicy przy ulicy Kamiennej. W siedzibie Komendy Miejskiej PSP na ulicy Westerplatte (w tym samym obiekcie mieści się również JRG 1) pozostał tylko dyspozytor.

Całą sytuację postanowił wykorzystać 21-latek, który przez otwartą bramę dostał się na teren jednostki. Mężczyzna wsiadł do będącego na stanie KM PSP Kraków samochodu kwatermistrzowskiego marki Peugeot Boxer, po czym wyjechał z terenu komendy uprzednio taranując zamkniętą już bramę i szlaban.

O zdarzeniu natychmiast powiadomieni zostali krakowscy policjanci. Mundurowi od razu podjęli poszukiwania skradzionego samochodu. Pojazd po około godzinie został ujawniony na terenie podkrakowskiej gminy Słomniki. Jak się okazało uczestniczył w kolizji drogowej. Kierujący nim 21-latek najechał na tył innego auta, był nietrzeźwy.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z powiatu krakowskiego. Ponadto, przeprowadzane są również badania na obecność innych substancji w jego organizmie.

Foto: Kraków112.pl – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: