Pożar pomostu w Trzebieży. To celowe podpalenie.

W nocy z piątku na sobotę niemal doszczętnie spłonęło molo w Trzebieży. Przyczyną pożaru konstrukcji wykonanej z tworzyw sztucznych było prawdopodobnie podpalenie.

W nocy z piątku na sobotę w Trzebieży (powiat policki) doszło do pożaru pomostu. Ogień pochłonął 3/4 pomostu wykonanego z tworzyw sztucznych.

Tuż przed godziną 2:00 w sobotę (24 listopada) strażacy z Polic zostali powiadomieni o pożarze pomostu ciągnącego się wzdłuż zalewu w Trzebieży. Do walki z ogniem skierowano 6 zastępów PSP i OSP z Polic i Trzebieży. Akcja gaśnicza trwała całą noc. Niestety ogień pochłonął 3/4, wykonanego z tworzyw sztucznych, pomostu na całej długości ulicy Spacerowej. Dogaszanie zarzewi ognia zajęło kolejnych kilka godzin

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było celowe podpalenie. Wskazują na to m.in. zapisy z monitoringu ulokowanego na terenie pobliskiego ośrodka sportu i rekreacji, który zarejestrował dwóch mężczyzn z kanistrem benzyny. Strażacy mówili o co najmniej trzech ogniskach pożaru.

Już po kilku godzinach od zdarzenia policcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek ze zdarzeniem. Jeszcze wczoraj funkcjonariusze wykonywali z nimi czynności.

Kompleks wypoczynkowy w Trzebieży otwarty został w 2014 roku. Jego budowa kosztowała ponad 9 mln. złotych, inwestycja powstała dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Straty powstałe w wyniku pożaru oceniono na minimum 3 miliony złotych. Społeczność Trzebieży będzie dążyć do odbudowy zniszczonej promenady. Na razie jednak nie wiadomo jak dużo będzie ona kosztować. W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał.

Foto: Facebook/TrzebieżMojaMiejscowość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: