Pierwszy w Województwie Śląskim motoambulans zawita do Sosnowca?

Fundacja Ratownictwo Motocyklowe Polska dąży do popularyzacji ratownictwa motocyklowego na terenie naszego kraju. Aktualnie współpracują z WSRM w Łodzi gdzie od kilku miesięcy stacjonuje Fundacyjny Motoambulans, w niedalekiej przyszłości wprowadzą pierwszą karetkę na dwóch kołach na teren województwa Śląskiego. Gdzie dokładnie? Do Sosnowca!

Fundacja Ratownictwo Motocyklowe Polska dąży do popularyzacji ratownictwa motocyklowego na terenie naszego kraju. Aktualnie współpracują z WSRM w Łodzi, gdzie od kilku miesięcy stacjonuje Fundacyjny Motoambulans, w niedalekiej przyszłości wprowadzą pierwszą karetkę na dwóch kołach na teren województwa Śląskiego. Gdzie dokładnie? Do Sosnowca!

Jak informują przedstawiciele Fundacji oraz Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu, trwają rozmowy nad wprowadzeniem do sosnowieckiego pogotowia ratunkowego motoambulansu.

Jesteśmy po pierwszych rozmowach i prezentacji motocykla – informuje rzecznik sosnowieckiego pogotowia, Arkadiusz Głąb.

Tego typu pojazd byłby pierwszym ambulansem na dwóch kołach na terenie województwa śląskiego. Jego uruchomienie może znacząco poprawić bezpieczeństwo nie tylko na terenie Sosnowca, ale również na całym terenie obsługiwanym przez RPR Sosnowiec.

Przypomnijmy że czas dotarcia motoambulansu, w wielu przypadkach jest znacząco krótszy niż w przypadku konwencjonalnego ambulansu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline