Nowa techniczna Scania w służbie Gdańskiej straży pożarnej

Nowa techniczna Scania w służbie Gdańskiej straży pożarnej

Nowy technik gdańskiej jedynki 

Do KM PSP w Gdańsku trafił nowy technik na podwoziu SCANIA P450 w zabudowie PS.Szczęśniak pojazd ten zastąpił Renault Midlium w zabudowie Wawrzaszka który tarafi do KP PSP w Chojnicach .

 

Samochód ratownictwa technicznego z modułem ratownictwa drogowego są przeznaczone do usuwania skutków katastrof drogowych, likwidacji następstw nagłych anomalii pogodowych  

 

Samochody zabudowano na podwoziu Scania P450 z napędem 4×4. Jednostką napędową jest silnik diesla DC13 147 o mocy 450 KM spełniający normy emisji spalin EURO 6. Napęd z silnika przenoszony jest za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów. Do przewozu strażaków służy trzyosobowa kabina w układzie siedzeń 1+1+1.

Na wyposażeniu każdego samochodu znajdują się między innymi trzy zestawy narzędzi hydraulicznych i nożyco-rozpieracz o napędzie akumulatorowym firmy LUKAS, podkłady do stabilizacji, zestaw podpór hydraulicznych do stabilizacji, poduszki pneumatyczne wysokociśnieniowe i niskociśnieniowe, generator prądu, przenośny agregat prądotwórczy, maszt oświetleniowy, maszt przenośny z najaśnicami, latarki, zestawy pilarek łańcuchowych i tarczowych, młoty udarowo-obrotowe, elektronarzędzia, zestaw narzędzi nieiskrzących, podręczny sprzęt burzący, zestaw PSP-R1, defibrylator, nosze podbierakowe i sanitarne składane, trzy kompletne aparaty powietrzne z butlą kompozytową, drabiny, platforma ratownicza, zestaw oznakowania miejsc działań, cztery belki drewniane, zestaw sprzętu pomiarowego, kamera termowizyjna itp.

Z tyłu zamontowano żuraw hydrauliczny HMF 2130-K3 o udźwigu 1800 kilogramów przy wysięgu maksymalnym wynoszącym 10 metrów. Z kolei z przodu pojazdu znajduje się wyciągarka hydrauliczna Superwinch H30P ze sprzęgłem pneumatycznym o uciągu 13 610 kg.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline