Na oleckich ratowników medycznych nie ma mocnych

Załoga ratowników medycznych „Olmedica” w Olecku w składzie Marcin Mielniczek, Izabela Gorlo oraz Łukasz Jermak zajęła 1. miejsce w Otwartych Mistrzostwach Ziemi Podlaskiej w Ratownictwie Medycznym.

Otwarte Mistrzostwa Ziemi Podlaskiej w Ratownictwie Medycznym odbyły się w Wólce Nadbużnej, a organizatorem była Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Wystartowało 20 zespołów ratownictwa medycznego z całej Polski.

Sukces ratowników z Olecka wydaje się nie być przypadkowy ponieważ w dniach 9-11 maja 2018 roku załoga w tym samym składzie wzięła udział w XVI Mistrzostwach Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym w Bartoszycach, gdzie w klasyfikacji generalnej zajęła 2. miejsce ustępując jedynie zespołowi z Sosnowca, i zdobywając tym samym tytuł Mistrza Warmii i Mazur w ratownictwie medycznym.

To kolejne trofea na długiej liście sukcesów naszych ratowników. Taka forma „zawodników” wymaga ciągłej pracy i samodoskonalenia, co bezpośrednio przyczynia się do utrzymywania bardzo wysokiego poziomu usług świadczonych na rzecz naszych pacjentów – informuje Tomasz Dziokan, koordynator Działu Ratownictwa Medycznego „Olmedica” w Olecku.

Po tak udanych startach i zdobyciu kwalifikacji przed oleckimi ratownikami medycznymi kolejne wyzwanie – Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym, które odbędą się w Olsztynie w dniach 11-14 września. Trzymamy kciuki!!
Dodajmy, że mistrzostwo województwa podlaskiego wywalczył zespół ratownictwa medycznego z Suwałk zajmując 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Foto: Archiwum “Olmedica” w Olecku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline