Poszukiwany Pyton Tygrysi

W miniony weekend Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland z Konstancina-Jeziornej otrzymała zgłoszenie o znalezieniu wylinki węża o długości powyżej 2 metrów.

W dniu 07 lipca 2018 Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland w Konstancinie-Jeziornej otrzymała zgłoszenie o znalezieniu wylinki węża o długości przekraczającej 2 metrów.

Znalezisko ujawniono nad Wisłą w rejonie miejscowości Gassy i Cieciszew (gmina Konstancin-Jeziorna). We wskazane miejsce udał się fundacyjny patrol. Na miejscu znaleziono wskazaną wylinkę, a także podjęto dokładniejsze przeszukanie terenu. Wówczas znaleziono drugą część wylinki. Jej całkowita długość, bez głowy, wyniosła 5.30 metra a obwód około 50 cm.

Współpracujący z fundacją ekspert określił znalezisko jako wylinkę dorosłego Pytona Tygrysiego. Wylinka jest świeża, więc wąż jest wygłodniały i może być agresywny. Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt powiadomiła o zdarzeniu lokalne służby oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piasecznie. Przedstawiciele Animal Rescue Poland brali też pod uwagę bezmyślny dowcip hodowcy węży, który podrzucił wylinkę swojego pupila nad brzeg Wisły. Ostatecznie jednak specjalista z zakresu hodowli węży potwierdził, iż znalezione na miejscu ślady pochodzą od przemieszczającego się węża dużych rozmiarów.

Samochód interwencyjny, którym dysponują wolontariusze fundacji nie jest przystosowany do jazdy w terenie tak trudnym jak brzegi Wisły. Fundacja prowadzi obecnie zbiórkę pieniędzy na zakup samochodu z napędem 4×4 (https://www.ratujemyzwierzaki.pl/sorz). Póki co wolontariusze muszą liczyć na pomoc innych organizacji. Pomimo tych trudności przedstawiciele fundacji deklarują, że będą kontynuowali poszukiwania. W poniedziałek (9.07) do poszukiwań włączyli się: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie, Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Piaseczyński WOPR, OSP Bielawa, OSP Czernidła, Policja Rzeczna, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piasecznie, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Piasecznie, Turyści4x4.pl, Koło Wędkarskie nr 12.

Inspektorzy Służby Ochrony i Ratownictwa Zwierząt zwracają się z apelem o zachowanie szczególnej osteożności przez mieszkańców i osoby przebywające na terenie miejscowości: Gassy, Dębina, Ciszyca, Czernidła, Łęg. W przypadku zauważenia węża nie wolno podchodzić do niego. Jeżeli nie zagraża to bezpieczeństwu należy zrobić zdjęcie oraz niezwłocznie zawiadomić Policję 997, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piasecznie 22 7370763 lub patrol Animal Rescue Poland 792 122 222.

Foto: Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline