X Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych Fire Truck Show – Główczyce 29.06. – 01.07.2018

W dniach 29.06. – 01.07.2018 w miejscowości Główczyce (woj. opolskie, pow. oleski) odbyła się kolejna, jubileuszowa, X edycja Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Pożarniczych Fire Truck Show.

W dniach 29.06. – 01.07.2018 w miejscowości Główczyce (woj. opolskie, pow. oleski) odbyła się kolejna, jubileuszowa, X edycja Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Pożarniczych Fire Truck Show.

Pierwsze zgłoszone na zlot pojazdy dotarły do Główczyc już w czwartek, ale oficjalnie impreza rozpoczęła się w piątkowy wieczór zabawą taneczną z prezenterami kędzierzyńskiego Radia Park oraz zespołem Bravo.

Kolejnego dnia zlotu w południe uczestnicy rozpoczęli zbiórkę na placu obok remizy OSP Główczyce, by godzinę później udać się na uroczystą mszę świętą zakończoną poświęceniem pojazdów. Następnie rozpoczęli przejazd korowodu przez miejscowość (link do filmu z przejazdu) z powrotem do miejsca zbiórki. Równocześnie na terenie OSP trwały gry i zabawy dla uczestników imprezy, takie jak np. loteria fantowa. Wszyscy chętni mogli także wziąć udział w kursie pierwszej pomocy, zakupić zlotowe gadżety (m.in. koszulki czy pamiątkowe magnesy) oraz tradycyjnie posilić się grillem, domowymi ciastami i schłodzić zimnym piwem. O 15 na scenie powitano gości zlotu, a pół godziny później odbyły się pokazy sportowego cięcia i rąbania drewna w wykonaniu aktualnych wicemistrzów świata. O 18 odbyła się chyba najbardziej charakterystyczna część Fire Truck Show – wielki prysznic zafundowany przez ochotników i kilkadziesiąt wozów bojowych. Dalsza część imprezy upłynęła pod znakiem zabawy tanecznej z zespołami Heaven, Salsa i Red Queen oraz pokazu sztucznych ogni. Zabawa trwała do godziny 5 rano.

Ostatni dzień zlotu uświetniły atrakcje takie jak występ przedszkolaków z Główczyc, parada gwiazd telewizji TVS oraz losowanie nagród głównych. Wieczorem o dobrą zabawę zadbał DJ Bonex. Zlot zakończył się o godzinie 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek.

W tegorocznym, jubileuszowym, dziesiątym zlocie Fire Truck Show wzięła udział rekordowa liczba pojazdów strażackich – było ich aż 156.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:

Jeśli widzisz jakiś błąd w tekście, zaznacz wybrany fragment i wciśnijCtrl+Enter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: