wt. Lis 20th, 2018

Ruszył przetarg na nowe wozy dla dolnośląskich jednostek PSP

Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu ogłosiła w środę przetarg na dostawę 6 samochodów ratowniczo-gaśniczych, które zasilą jednostki PSP na terenie województwa dolnośląskiego.

Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu ogłosiła w środę przetarg na dostawę 6 samochodów ratowniczo-gaśniczych, które zasilą jednostki PSP na terenie województwa dolnośląskiego.

Przedmiot zamówienia stanowi dostawa sześciu sztuk średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych z funkcją do ograniczania stref skażeń chemicznych i ekologicznych. Według planu pojazdy zasilą jednostki ratowniczo-gaśnicze komend w Jeleniej Górze, Kłodzku, Oleśnicy, Oławie, Polkowicach i Złotoryi.

Zgodnie z wymogami zamawiającego określonymi w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia wozy mają być zabudowane na fabrycznie nowych podwoziach z napędem 4×4, wyposażonych w silnik z turbodoładowaniem o zapłonie samoczynnym spełniającym wymogi czystości spalin nie gorsze niż EURO–6, o mocy nie mniejszej niż 210kW oraz kabiną jednomodułową, przystosowaną do przewozu sześciu osób (układ siedzeń 1+1+4, przodem do kierunku jazdy).

Na wyposażenie podstawowe wozów składać się mają:

  • zbiornik na wodę o pojemności min. 2,5 tys. litrów, max 3 tys. litrów,
  • zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10 % pojemności zbiornika wody,
  • autopompa dwuzakresowa o wydajności nie mniejszej niż 2500 l/min przy ciśnieniu 8bar i 300 l/min przy ciśnieniu min. 4,0MPa.
  • wysokociśnieniowa linia szybkiego natarcia z wężem o dł. 60 metrów zakończonych prądownicą typu Turbo,
  • instalacja zraszaczowa, w której skład wchodzą min. 4 zraszacze podwoziowe o wydajności w przedziale 50-100 l/min przy ciśnieniu 8 bar.,
  • zamontowane na dachu działko wodno-pianowe
  • wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości min. 5,0 m z 2 lampami typu LED o łącznej wielkości strumienia świetlnego nie mniejszej niż 30000lm.,
  • agregat prądotwórczy przenośny o mocy min. 3,5kVA (50Hz, IP 54, 230V, 400V) podłączony do masztu oświetleniowego.

Dodatkowo w pojeździe należy przewidzieć miejsce oraz przygotować mocowania dla sprzętu wymienionego w aktualnie obowiązującym standardzie wyposażenia samochodu ratowniczo-gaśniczego typoszeregu GBA 2/16.

Szacunkowa wartość projektu wynosi ponad 4 800 tys. złotych z VAT. Termin składania ofert upływa 7 sierpnia br. o godzinie 11:00. Otwarcie ofert zaplanowanio na godzinę 12:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *