Piknik Bezpieczeństwa w OSP Łódź – Nowosolna

W minioną sobotę (23 czerwca 2018) Ochotnicza Straż Pożarna w Łodzi – Nowosolnej zorganizowała na swoim terenie Piknik Bezpieczeństwa.

W minioną sobotę (23 czerwca 2018) Ochotnicza Straż Pożarna w Łodzi – Nowosolnej zorganizowała na swoim terenie Piknik Bezpieczeństwa.

Impreza rozpoczęła się w samo południe mszą świętą w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Łodzi – Nowosolnej. Po mszy uczestnicy Pikniku przenieśli się na plac położony obok kościoła, gdzie mogli posłuchać występu orkiestry dętej, posilić grochówką oraz kiełbasą z grilla oraz uczestniczyć w przygotowanych przez organizatorów atrakcjach.

Druhowie z OSP Łódź – Nowosolna zaprezentowali pokaz ratownictwa technicznego – rozcinanie pojazdu z uzyskaniem dostępu do uwięzionej w nim osoby poszkodowanej. Odwiedzający jednostkę mogli także wspinać się na szczyt sterty skrzynek, wsiadać do wozów strażackich oraz robić sobie pamiątkowe zdjęcia.

W pikniku uczestniczyła także Komenda Miejska Policji w Łodzi, która zaprezentowała swój radiowóz Opel Astra. Funkcjonariusze chętnie pozwalali do niego wsiadać, co było nie lada atrakcją zwłaszcza dla najmłodszych uczestników Pikniku. Rozdawali oni także gadżety związane z bezpieczeństwem – edukacyjne kolorowanki, odblaski itp. W Pikniku uczestniczyła także dobrze znana łodzianom maskotka łódzkiej policji – Kot Prewencjusz.

Polski Czerwony Krzyż zorganizował warsztaty pierwszej pomocy oraz zastosowania defibrylatora AED u dorosłych i dzieci. Wszyscy chętni mogli dowiedzieć się, w jaki sposób można znacznie zwiększyć szanse na przeżycie człowieka w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Na stoisku PCK najmłodsi mogli także uczestniczyć w malowaniu twarzy, wykonać dla siebie pamiątkową przypinkę oraz wziąć udział w rozmaitych grach i zabawach.

W Pikniku uczestniczył także Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi oraz OSP GRS Łódź – Jędrzejów. Uczestnicy imprezy mogli zatem dowiedzieć się także, jak wygląda praca służb ratowniczych ze zwierzętami – zarówno np. tymi bezdomnymi, którym trzeba udzielić pomocy, jak i tymi, które pomagają służbom tej pomocy udzielać – psami ratowniczymi.

Bardzo ciekawą i nietypową atrakcją, która cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających, były warsztaty garncarstwa, podczas których uczestnicy mogli wykonać własne naczynie z gliny. Można było także zakupić już gotowe gliniane naczynia.

Mimo kiepskiej pogody, impreza w OSP Łódź – Nowosolna była bardzo ciekawym wydarzeniem, które jak się okazało przyciągnęło do jednostki wiele odwiedzających osób, chcących z bliska poznać specyfikę pracy i sprzęt służb ratunkowych.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć wykonanych przez naszego reportera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline