Umowa na budowę komendy PSP w Rykach podpisana

W Komendzie Powiatowej PSP w Rykach odbyła się dziś uroczystość podpisania na realizację inwestycji  p.n. „Budowa strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach”.

W Komendzie Powiatowej PSP w Rykach odbyła się dziś uroczystość podpisania na realizację inwestycji  p.n. „Budowa strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach”.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11:00. Umowę o realizacji inwestycji podpisali: st. bryg. Leszek Niewęgłowski komendant powiatowy PSP w Rykach przy kontrasygnacie kpt. Bożeny Miechowicz głównej księgowej KP PSP w Rykach, jako inwestor i Pan Robert Starzyniec właściciel firmy Olstar Robert Starzyniec z Warszawy, jako wykonawca.

Nowy obiekt powstanie na działce przy ulicy Lubelskiej w Rykach. Dwukondygnacyjny budynek nowej komendy zaprojektowano na planie litery “L”. Powierzchnia jego zabudowy wyniesie 1645 m², zaś powierzchnia użytkowa 2193 m². W skład budynku wejdzie:

  • hala garażowa dla 10 pojazdów pożarniczych, wraz z myjnią, warsztatem i magazynami, a także stacja obsługi sprzętu ochrony dróg oddechowych i 11-metrowa wieża,
  • zlokalizowane na parterze pomieszczenia jednostki ratowniczo-gaśniczej, w tym gabinety dowódcy i zastępcy dowódcy JRG, kuchnia z jadalnia, a także pomieszczenia do wypoczynku, szatnia i toalety oraz Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego,
  • zlokalizowane na piętrze pomieszczenia Komendy Powiatowej, w tym gabinety komendanta i jego zastępcy, sekretariat, biura poszczególnych komórek organizacyjnych KP PSP, a także sala szkoleniowa, sala edukacyjna OGNIK, a także magazyny i serwerownia.

Na działce powstanie również wielofunkcyjne boisko oraz strażacka wspinalnia. Inwestycja realizowana jest w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017 -2020″. Wartość inwestycji po przeprowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wynosi 15. 950.000 zł. Inwestycja w całości realizowana będzie z budżetu państwa, ze środków ustawy modernizacyjnej i rezerwy celowej. Działkę pod inwestycję przekazała Gmina Ryki. Termin realizacji inwestycji to 31 październik 2020 roku.

W dzisiejszej uroczystości uczestniczyli również: lubelski komendant wojewódzki PSP st.bryg. Grzegorz Alinowski oraz Burmistrz Ryk, Pan Jarosław Żaczek.

Foto: KP PSP Ryki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: