“Serce Piko” – ratowniczy cover z przesłaniem od grupy Passio

SERCE PIKO – ratowniczy cover z przesłaniem od zespołu PASSIO Twój Sukces – Nasza Pasja

Despacito w wykonaniu Luisa Fonsi, to nie wątpliwie hit ostatnich miesięcy. Popularność przeboju, a zarazem łatwa i lekka melodia spowodowały, że utwór doczekał się licznych coverów. Jednym z ciekawszych, bo nie byle jaki jest ten, którego autorami są pasjonaci ratownictwa z Rzeszowa.

“Serce piko”, bo taki tytuł nosi cover nie jest zwykłą przeróbką popularnego przeboju. Pomimo swojej lekkiej formy niesie ze sobą bardzo istotne przesłanie. Jak mówi w rozmowie z portalem Służby-Ratownicze.pl Mateusz Mokrzycki, właściciel PASSIO Twój Sukces – Nasza Pasja, a zarazem jeden ze współautorów “Serce piko”: Chcemy pośrednio zmobilizować ludzi do podejmowania udzielania pierwszej pomocy.

Chociaż sprawy idą w dobrym kierunku, to wciąż obojętność społeczeństwa wobec osób, które mogą wymagać pomocy medycznej jest dużym problemem. Jak uważa Mateusz Mokrzycki, wynika to głównie ze świadomości ludzi. Nigdy nam nie przykładano większej wagi do zasad ratowania życia. Od tego był lekarz (felczer), pogotowie. Jako społeczeństwo jesteśmy słabo przygotowani do ratowania życia, ale na szczęście wszystko idzie w dobrą stronę.

Autorami i wykonawcami “Serce piko”, są ratownicy medyczni, wolontariusze, instruktorzy szkoleń pierwszej pomocy – pasjonaci ratownictwa medycznego, związani z PASSIO Twój Sukces – Nasza Pasja z Rzeszowa. Firma ta prowadzi szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zajmuje się również zabezpieczeniem medycznym imprez.

Skąd pomysł, by właśnie za pośrednictwem piosenki dotrzeć do świadomości przeciętnych ludzi? Żyjemy ratownictwem, ciągle myślimy jak jeszcze możemy zaskoczyć innych – mówi Mokrzycki – jakie techniki i metody wprowadzić i nagle pojawić się pomysł z piosenką. Zaczęło się od rzucenia słów “serce piko”a później tworzyliśmy pełny tekst do melodii Despacito – dodaje. Wersję studyjną “Serce piko”, z podkładem pochodzącym z serialu animowanego Alvin i wiewiórki, poznaliśmy pod koniec lipca tego roku. To była jednak zapowiedź klipu, jaki ukazał się wczoraj na kanale PASSIO na platformie You Tube. Na jego przygotowanie i opracowanie rzeszowscy pasjonaci poświęcili cały tydzień, udało się to pomimo napiętego grafiku szkoleń.

Jak zapowiada właściciel PASSIO, “Serce piko” nie będzie jedynym przebojem w wykonaniu zespołu. W planach jest przygotowanie kolejnych coverów. A w oczekiwaniu na nie, posłuchajmy “SERCE PIKO” i nie bójmy się ratować.

  • Pomysł na utwór: Dawid Żak
  • Wokal : Tomasz Micek, Piotr Kuźniar
  • Mix i mastering: Piotr Kuźniar
  • Autor tekstu: Krzysztof Socha, Mateusz Mokrzycki
  • Readaktor tekstu: Tomasz Micek
  • Scenariusz i reżyseria: Tomek Micek, Piotr Kuźniar

Foto: screen YouTube/PASSIO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: