Wyprzedzał na podwójnej ciągłej, zderzył się z ciężarówką

Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu było przyczyną poniedziałkowego wypadku na drodze wojewódzkiej 824 między Żyrzynem a Puławami. W miejscowości Bałtów, na łuku drogi doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, w wyniku którego oba samochody wypadły z jezdni.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 16:00. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG KP PSP Puławy, zastęp OSP KSRG Żyrzyn, zespół ratownictwa medycznego i policjantów. Po dojeździe zastano znajdujący się poza jezdnią samochód osobowy marki BMW z przyczepką, w którym uwięziony był kierowca oraz leżącego na boku w rowie ciężarowego dafa, którym przewożone było piwo.

Działania interweniujących służb polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, zakleszczonemu kierowcy bmw, a także wykonaniu do niego dostępu i ewakuacji. Po uwolnieniu poszkodowany został przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego i po zaopatrzeniu przewieziony do szpitala w Puławach. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł obrażeń i samodzielnie opuścił swój pojazd.

Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że na łuku drogi kierowca samochodu marki BMW podczas wyprzedzania doprowadził do zderzenia z jadącą od strony Żyrzyna ciężarówką. Mimo, że kierowca ciężarowego DAFA usiłował uniknąć zderzenia zjeżdżając to i tak osobówka uderzyła o kabinę samochodu. Na skutek uderzenia ciężarówka przewróciła się na bok, lądując w rowie – informuje oficer prasowy Policji w Puławach, mł. asp. Ewa Rejn-Kozak.

Po wypadku droga wojewódzka 824 była zablokowana do późnych godzin wieczornych. Utrudnienia były związane z koniecznością rozładowania ciężarówki, która wiozła piwo i postawienia jej na kołach. W tym czasie ruch kierowano na objazdy drogami lokalnymi.

Foto: Policja Puławy/OSP Żyrzyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: