Pożar hurtowni kartonów pod Poznaniem! [FOTO]

Dnia 02.11.2018 około godziny 19:00 doszło do dużego pożaru na terenie obiektu zajmującego się hurtową sprzedażą kartonów.

Wstępnie ogień zajął całą hale magazynową, sytuacja była poważna, ze względu na składowane opakowania.  Działania strażaków przybyłych na miejscu zdarzenia, polegały na ewakuacji pracowników, uzyskaniu dostępu do źródła pożaru oraz podaniu kilku prądów wody w natarciu i obronie. Poprowadzono linię zasilającą wzdłuż ulicy Wiosennej, aż do Bukowskiej, mostki chroniły węże położone przez drogę. Przy użyciu drabiny mechanicznej, strażacy skutecznie podawali środek gaśniczy na dach budynku, prowadzono również działania mające na celu sprawne wentylowanie pomieszczeń objętych pożarem. Działania przedłużały się, ilość zużywanych butli powietrznych wzrastała. Kierujący Działaniami Ratowniczymi wydał decyzję o zadysponowaniu wozu SCKn z kontenerem ODO, który stacjonuje na JRG-6 Poznań. W pierwszej fazie pożaru, niezwłocznie na miejscu pojawiły się służby energetyczne, gazowe oraz policja.

Przy pożarze działo łącznie dziewięć zastępów PSP oraz OSP. MSK zadysponował między innymi dwa zastępy z JRG-2, SA PSP, OSP Luboń i jeden z OSP Plewiska oraz JRG-6. Po przybyciu na miejsce Oficera Operacyjnego Miasta, zostało przejęte dowodzenie i koordynowanie działaniami ratowniczymi. Akcję zakończono parę minut po północy. 

Fot. Jan Krystek/ Służby-Ratownicze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: