XII Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie w Ramach KPP – Barczewo 2018

Ogólnopolskie Mistrzostwa w KPP Już za tydzień! 🙂 Nasz portal objął Patronat medialny nad tym cyklicznym wydarzeniem!

Już dziś zapraszamy na scenki, które rozlokowane będą w dniu 2 CZERWCA na terenie Barczewa. Jeżeli zauważycie nieduży baner z napisem “Przedstart” lub “Konkurencja nr”, to zatrzymajcie się i zobaczcie jak działają służby ratownicze z całej Polski.

Już niespełna tydzień do XII edycji “Ogólnopolskich Mistrzostw w Ratownictwie w Ramach KPP – Barczewo 2018”.

Imprez odbędzie się w dniach 1-3 czerwca 2018 w gminie Barczewo, a baza zlokalizowana będzie w przepięknie ulokowanym ośrodku Star Dadaj – Leśna Przygoda.

Organizatorem imprezy jest Ochotnicza Straż Pożarna w Barczewie. Mistrzostwa współorganizują sympatycy ratownictwa, blisko 100 osób, którzy poświęcają ogromną ilość swojego czasu, na zapewnienie atrakcyjnych pozoracji nie czerpiąc przy tym żadnych korzyści finansowych. Wszelkie zebrane fundusze przeznaczamy na organizację mistrzostw zwiększając atrakcyjność i rangę imprezy.

Ideą zawodów jest popularyzacja szeroko pojętego ratownictwa, integracja i wymiana doświadczeń ratowników z różnych grup ratowniczych tj. OSP, PSP, WOPR, Straży Miejskiej, Policji, uczelni medycznych, PCK, CPR 112, ratowników z Kopalnianej Stacji Ratownictwa Górniczego, itp.

Impreza od początku istnienia ma charakter otwarty i zgłosić się może każdy zespół, który chce spróbować swoich sił w konkurencjach ratowniczych.

Zawodnicy w ciągu 2 dni zmagają się z punktowanymi pozoracjami wypadków, gdzie muszą wykazać się znajomością technik ratowniczych. Ostatniego, 3-go dnia ogłaszane są wyniki.

Tradycją tej imprezy jest brak nagród. Drużyny z podium otrzymują jedynie puchary i dyplomy, natomiast najlepsza drużyna zdobywa przechodnią rzeźbę związaną z ratownictwem, którą muszą „obronić”
w kolejnej edycji. Po trzeciej wygranej z rzędu rzeźba staje się ich własnością. Każdy uczestnik otrzymuje smycz, kubek i koszulkę z logo mistrzostw. Zespoły przejeżdżają na profesjonalnie zorganizowaną imprezę ratowniczą, gdzie mogą się sprawdzić w rewelacyjnie przygotowanych konkurencjach, które są rozlokowane pośród przepięknych warmińskich terenów. Uczestnicy w czasie wolnym od konkurencji mają do dyspozycji wodny sprzęt rekreacyjny, dzięki czemu mogą się przekonać o tym, że Warmia i Mazury to 7 Cud Natury.

Mimo, iż impreza odbędzie się w czerwcu, to w lutowym naborze w ciągu zaledwie doby zgłosiło się ponad 30 zespół z całej Polski, z czego ponad 25% stanowią zespoły OSP. Świadczy to o ogromnej randze i popularności naszej imprezy.

W mistrzostwach weźmie udział łącznie około 230 osób. Wśród tych osób jest 100 wolontariuszy (sędziów, pozorantów, obsługi technicznej itp.) i ok 130 zawodników z terenu całego kraju.

Już dziś zapraszamy na scenki, które rozlokowane będą w dniu 2 CZERWCA na terenie Barczewa. Jeżeli zauważycie nieduży baner z napisem “Przedstart” lub “Konkurencja nr”, to zatrzymajcie się i zobaczcie jak działają służby ratownicze z całej Polski.

Jeśli widzisz jakiś błąd w tekście, zaznacz wybrany fragment i wciśnijCtrl+Enter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: