Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę KP PSP w Lubartowie

W miniony piątek na terenie budowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie miała miejsce uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego. Budowa nowego obiektu ruszyła na początku 2019 roku.

Komenda Powiatowa PSP w Lubartowie

W miniony piątek na terenie budowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie miała miejsce uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego. Budowa nowego obiektu ruszyła na początku 2019 roku, a pochłonie ponad 19 milionów złotych.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14:00 złożeniem meldunku o gotowości do rozpoczęcia uroczystości sekretarzowi stanu w MSWiA Sylwestrowi Tułajewowi. Na wstępie wszystkich przybyłych gości powitał Komendant Powiatowy PSP w Lubartowie mł. bryg. Tomasz Podkański. Po podpisaniu aktu erekcyjnego i poświęceniu przez ks. kanonika Stanisława Rząsę, nastąpiło jego wmurowanie, którego dokonali: sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwester Tułajew, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Robert Jedut Generalny Wykonawca oraz Komendant Powiatowy PSP w Lubartowie mł. bryg. Tomasz Podkański.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, reprezentanci Komendanta Głównego PSP oraz komendant wojewódzki PSP w Lublinie, st. bryg. Grzegorz Alinowski wraz z zastępcami st. bryg. Szczepanem Goławskim i st. bryg. Piotrem Zmarzem, a także przedstawiciele służb i instytucji współpracujących z lubartowską PSP.

Nowa siedziba Komendy Powiatowej powstaje w pobliżu skrzyżowania ulicy Kleeberga z obwodnicą Lubartowa. Nowa lokalizacja z pewnością przyspieszy i ułatwi dojazd zastępów PSP do miejsca zdarzenia. Obecnie strażacy bardzo często muszą przeciskać się przez zatłoczone ulice w centrum miasta.

Wartość inwestycji realizowanej w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa” w latach 2017-2020 wyniesie ponad 19 milionów złotych. Oprócz budynku głównego Komendy Powiatowej o powierzchni około 2300. m2, powstanie m. in. baza magazynowa kontenerów wymiennych z myjnią o powierzchni około 500 m2, wielofunkcyjne boisko, wspinalnia z dobiegiem oraz infrastruktura towarzysząca.

Projekt całej inwestycji opracowano już w 2017 roku. W kolejnym roku, ruszyły starania o znalezienie generalnego wykonawcy budowy komendy. Po kilku nieudanych próbach udało się to w listopadzie. Za najkorzystniejszą spośród 7 ofert uznano ofertę miejscowego Zakładu Remontowo-Budowlanego Alicja Jedut. Budowa obiektu ruszyła w styczniu 2019 roku. Zgodnie z planem, obiekt ma być gotowy do końca października 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: