Pożar składowiska odpadów w Kędzierzynie-Koźlu

47 zastępów PSP i OSP od ponad doby walczy z pożarem jaki wczoraj wczesnym popołudniem wybuchł na składowisku odpadów komunalnych przy ulicy Naftowej na Sławięcicach w Kędzierzynie-Koźlu.

Komenda Powiatowa PSP Kędzierzyn-Koźle

47 zastępów PSP i OSP od ponad doby walczy z pożarem jaki wczoraj wczesnym popołudniem wybuchł na składowisku odpadów komunalnych przy ulicy Naftowej na Sławięcicach w Kędzierzynie-Koźlu.

Wczoraj (25.08) o godzinie 13:56 strażacy z Kędzierzyna-Koźla zostali powiadomieni o pożarze na składowisku odpadów komunalnych na Sławięcicach. Jak wynikało ze zgłoszenia, zapaliła się sterta odpadów wielkogabarytowych na powierzchni około 6 metrów kwadratowych. Były to głównie stare meble. Na miejsce w pierwszej kolejności skierowano zastępy JRG 1 PSP Kędzierzyn-Koźle oraz jednostki OSP z powiatu. Zadaniem strażaków było podawanie środków gaśniczych w natarciu na objętą pożarem hałdę odpadów, a także w obronie sąsiadujących z nią stert oraz lasu.

W kolejnych godzinach do akcji włączano kolejne siły i środki PSP i OSP z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz strzeleckiego, a także samochód dowodzenia i łączności z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu. Łącznie 47 samochodów i grubo ponad 100 strażaków. Teren działań podzielono na odcinki bojowe, zorganizowano łączność i dostarczanie wody dla celów gaśniczych.

Ze względu na zagrożenie okolicznego lasu działania straży pożarnej były wspomagane przez  samolot i helikopter będące w dyspozycji Lasów Państwowych. Maszyny wykonały w sumie 16 zrzutów wody. Pożar udało się opanować już po kilku godzinach. Trwające od godzin wieczornych do tej pory dalsze działania polegają na dogaszaniu ognia, przemieszczaniu odpadów ciężkim sprzętem i przelewaniu wodą. Uczestniczące w akcji zastępy są sukcesywnie podmieniane przez kolejne jednostki. Służby stale monitorują stan atmosfery na terenie miasta i w jego okolicach oraz temperaturę na terenie pogorzeliska.

Jak na razie nie ma informacji, by ktokolwiek ucierpiał w wyniku pożaru. Służby nie informują też o przyczynach pożaru. Te będą wyjaśniane po zakończeniu akcji gaśniczej. Na razie nie wiadomo jak długo potrwa dogaszanie pożaru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: