Dramatyczna akcja w Tatrach. Kilkadziesiąt osób rannych, 4 nie żyją

4 osoby nie żyją, kilkadziesiąt zostało rannych. To bilans serii zdarzeń, będących następstwem gwałtownej burzy jaka przeszła wczesnym popołudniem nad polskimi Tatrami.

Fotografia ilustracyjna / Jacek Krawczyk

4 osoby nie żyją, kilkadziesiąt zostało rannych. To bilans serii zdarzeń, będących następstwem gwałtownej burzy jaka przeszła wczesnym popołudniem nad polskimi Tatrami.

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego po burzy prowadzą kilka akcji ratowniczych, m.in. w masywie Giewontu, czy na Hali Kondratowej gdzie pioruny raziły znajdujące się tam osoby. Skutki burzy są niestety tragiczne. Śmierć poniosły 4 osoby, w tym dwoje dzieci w wieku 10 i 13 lat. Kilkadziesiąt kolejnych zostało rannych.

W działania ratownicze oprócz ratowników TOPR i podhalańskiej grupy GOPR, zaangażowanych jest 9 zespołów PRM, 3 zespoły transportowe, 4 zespoły HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Kraków, Gliwice, Kielce, Sanok) oraz ponad 20 zastępów PSP i OSP z powiatu tatrzańskiego i sąsiednich, a także śmigłowiec Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Krakowa. Poszkodowani byli transportowani do szpitali w Zakopanem, Nowym Targu, Myślenicach, Suchej Beskidzkiej i Krakowie. Lżej ranni byli sprowadzani do schroniska na Kondratowej Hali, gdzie byli opatrywani, a następnie przewożeni do szpitali.

Najwięcej osób blisko 90 przewieziono do zakopiańskiego szpitala. Tam strażacy rozstawili namioty, w których zorganizowano dodatkowy punkt przyjęć dla poszkodowanych. W Starostwie Powiatowym w Zakopanem zorganizowany został sztab kryzysowy, który koordynuje akcję ratowniczą. W starostwie uruchomiona została INFOLINIA DLA RODZIN OSÓB POSZKODOWANYCH PODCZAS BURZY W TATRACH 18 20 17 100.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: