Napadli na taksówkarza, kara ich nie ominie

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 17-latek, który we środę dokonał rozboju na taksówkarzu w podwarszawskim Pruszkowie. Jego o rok młodsza koleżanka trafiła do schroniska dla nieletnich, również na trzy miesiące.

Policja Pruszków

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 17-latek, który we środę dokonał rozboju na taksówkarzu w podwarszawskim Pruszkowie. Jego o rok młodsza koleżanka trafiła do schroniska dla nieletnich, również na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (14.08) w Pruszkowie na jednym z niestrzeżonych parkingów. Para nastolatków dokonała rozboju na kierowcy taksówki. W trakcie rozliczania płatności za kurs 17-letni pasażer wyjął noż, którym zastraszył kierowcę i zażądał pieniędzy. Jego 16-letnia koleżanka zabrała pokrzywdzonemu pieniądze. Po wszystkim zadowoleni z udanego napadu udali się na dworzec kolejowy w Warszawie, skąd odjechali pociągiem w kierunku Katowic.

Wolnością nie cieszyli się jednak zbyt długo. Pruszkowscy policjanci bardzo szybko ustalili, gdzie się znajdują. Dzięki współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego w opoczyńskiej policji już po dwóch godzinach od napadu, sprawcy byli w rękach policji. Nastolatkowie zostali zatrzymani na stacji kolejowej w Opocznie. Następnie zostali przewiezieni do Pruszkowa, gdzie przeprowadzane były z nimi dalsze czynności procesowe.

Zgromadzony materiał dowodowy przez policjantów z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego oraz Zespołu ds. Nieletnich i Patologii pruszkowskiej komendy pozwolił na przedstawienie sprawcom zarzutu dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W piątek Sąd Rejonowy w Pruszkowie na wniosek prokuratury zastosował wobec 17-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu na trzy miesiące. Sprawę nieletniej rozpatrzył Sąd Rejonowy w Warszawie. 16-latka również najbliższe trzy miesiące spędzi w schronisku dla nieletnich – informuje stołeczna policja.

W szybkim ustaleniu sprawców napadu niewątpliwie pomogło nagranie z wideorejestratora umieszczonego w aucie. Filmik prezentujący przebieg zdarzenia z apelem o pomoc w ustaleniu tożsamości napastników trafił do sieci. Zanim to jednak nastąpiło oboje byli już zatrzymani. Dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: