Pożar zakładu przetwórstwa odpadów przemysłowych w Myszkowie [FOTO]

Pożar zakładu przetwórstwa odpadów przemysłowych w Myszkowie

https://www.facebook.com/BNBStudio/

Wczoraj przed godziną 6 nad ranem do SKKP w Myszkowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie firmy zajmującej się przetwórstwem odpadów przemysłowych, ze zgłoszenia wynikało iż pali się jedna z hal, w której odbywał się proces przeróbki odpadów przemysłowych.

Do zdarzenia doszło w czwartek (15.08) około godziny 05:30 w Myszkowie przy ulicy Pułaskiego gdzie doszło do pożaru hali produkcyjnej. Jednak zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Myszkowie wpłynęło dopiero o godzinie 5:50. W pierwszym rzucie na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy z JRG Myszków oraz rozpoczęto procedurę alarmowania pobliskich jednostek OSP z terenu powiatu myszkowskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że pożarem objęta jest cała hala produkcyjna oraz hałda odpadów przeznaczonych do recyklingu.

Jak informuje st. kpt. Inż. Mariusz Szczepański z Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie: początkowe działania strażaków polegały na obronie dwóch budynków biurowych znajdujących się na miejscu oraz pojazdu który znajdował się bezpośrednio przy objętej pożarem hałdzie.

Dalsze działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na podaniu kilku prądów gaśniczych na palącą się hale oraz hałdę z ziemi oraz wysokości przy pomocy dwóch drabin. Ponadto zadysponowano kolejne siły i środki z terenu powiatu oraz województwa śląskiego oraz zbudowano magistralę wodną od zbiornika wodnego w pobliżu siedziby Starostwa Powiatowego. Działania te miały na celu wzmocnienea zasilania w wodę i zachowanie ciągłości podawania środków gaśniczych.

W między czasie na miejsce zdarzenia dojechał śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. mgr inż. Jacek Kleszczewski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. Brygadier Leszek Suski którzy nadzorowali prowadzone na miejscu działania. Uruchomiono również siły Centralnego Odwodu Operacyjnego z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. Kadeci podmienili działających od początku akcji strażaków.

Stan powietrza był stale monitorowany przez grupę chemiczno-ekologiczną z Bielska Białej, a strażacy z uwagi  na panujące silne zadymienie oraz rodzaj palących się materiałów zmuszeni byli pracować w aparatach ochrony układu oddechowego.

Sytuacja na miejscu jest już opanowana ,trwa przelewanie pogorzeliska wodą. Dogaszanie może potrwać nawet do kilku dni. We wczorajszych działaniach udział wzięło łącznie około 40 zastępów PSP i OSP z Myszkowa i powiatu, Zawiercia, Częstochowy, Bielska – Białej, Będzina, Dąbrowy Górniczej.

GK/MG/DG

zdjęcie dzięki uprzejmości: https://www.facebook.com/BNBStudio/ 

Fotorelacja: Mateusz Giemza / Śląsk112 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: