Jechał 142 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy

Na celowniku legnickiej drogówki znalazł się kierowca, który zbagatelizował ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym na terenie miasta. Kierujący w nocy jechał 142 km/h. 19-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dostał wysoki mandat, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Na celowniku legnickiej drogówki znalazł się kierowca, który zbagatelizował ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym. Kierujący w nocy jechał 142 km/h. 19-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dostał wysoki mandat, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Wprowadzone 4 lata temu zaostrzone przepisy ruchu drogowego dotyczące poruszania się na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h więcej, skutkują dla kierującego zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety bezustannie na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych.

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali nocną porą 19-letniego mieszkańca, który w terenie zabudowanym na ulicy Piłsudskiego jechał autem z prędkością 142 km/h, czyli aż o 82 km/h więcej niż wynosi dopuszczalna prędkość. Kierowca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

 

/Policja.pl/

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: