Zderzenie autokarów pod Oławą. Jest wielu poszkodowanych

Nawet pięćdziesiąt osób mogło ucierpieć w wyniku zderzenia się dwóch autokarów na drodze między Chwaliborzycami a Godzikowicami koło Oławy na Dolnym Śląsku. Na miejscu pracują strażacy, policjanci, zespoły ratownictwa medycznego, załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Nawet pięćdziesiąt osób mogło ucierpieć w wyniku zderzenia się dwóch autokarów na drodze między Chwaliborzycami a Godzikowicami koło Oławy na Dolnym Śląsku. Na miejscu pracują strażacy, policjanci, zespoły ratownictwa medycznego.

Do zdarzenia doszło około 14:30 na lokalnej drodze łączącej Chwaliborzyce i Godzikowice. Oba autokary jechały w tym samym kierunku. Z niewyjaśnionych na razie przyczyn kierowca jednego z nich uderzył w tył poprzedzającego.

Pojazdami podróżowało kilkudziesięciu pracowników jednego z oleśnickich przedsiębiorstw. Na miejscu interweniowało 7 zastępów straży pożarnej, 4 zespoły ratownictwa medycznego i jednostki policji. Na miejsce dysponowany był również zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ostatecznie został jednak zawrócony.

Większość z podróżnych samodzielnie opuściło autokary. W drugim z autokarów został m.in. zakleszczony kierowca. W wyniku przeprowadzonej segregacji poszkodowanych do szpitali przewieziono 12 osób. W większości poszkodowani nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: