XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków i ich rodzin na Jasną Górę wyszła z Warszawy

Dziś już po raz trzynasty z Warszawy wyruszyła Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków i ich rodzin na Jasną Górę. Od 2007 r. łączy ona w swoich szeregach strażaków zawodowych i ochotników, a także ich najbliższych, na pątniczym szlaku do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

straz.gov.pl / archiwum pielgrzymki

Dziś już po raz trzynasty z Warszawy wyruszyła Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków i ich rodzin na Jasną Górę. Od 2007 r. łączy ona w swoich szeregach strażaków zawodowych i ochotników, a także ich najbliższych, na pątniczym szlaku do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymuje jako grupa niezależna z Pieszą Praską Pielgrzymką Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej, pokonując codziennie ponad 30 km, by dotrzeć na Jasną Górę w przeddzień święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Po błogosławieństwie w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze o godz. 6.00 pielgrzymi przemieścili się do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Parafii Narodzenia Pańskiego. Tam o godz. 7.00 rozpoczęła się Msza Św. pontyfikalna, której przewodniczył Ks. Bp Romuald Kamiński, ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej. Obecny był także Ks. Bp. Marek Solarczyk, który będzie dzielił z pielgrzymami wysiłek wędrownych rekolekcji w drodze do Częstochowy. W uroczystościach udział wziął gen. brygadier Leszek Suski – komendant główny PSP oraz st. bryg. Leszek Smuniewski – komendant miejski PSP m. st. Warszawy.

Program pielgrzymki obejmuje codzienne msze święte i komunie święte, wspólne modlitwy i śpiewy, rozważania i dyskusje. Dla uczestników, którzy mają przed sobą bez mała 320 km, jest wielkim przeżyciem duchowym, ale również znaczącym wysiłkiem fizycznym. Jej trasa wiedzie przez Górę Kalwarię, Warkę, Białobrzegi, Odrzywół, Wąglany, Fałków, Konstantynów i Małusy Wielkie. Pierwszy nocleg przewidziany jest w szkole w miejscowości Góra Kalwaria w powiecie piaseczyńskim.

Opracowanie: KG PSP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: