Chcieli upokorzyć policjantów, pokazali ich profesjonalizm

Miała być bajka o nadzwyczaj agresywnych policjantach, pokazali profesjonalną interwencje mundurowych. A rzecz zadziała się w Lublinie.

Screen / YouTube

Miała być bajka o nadzwyczaj agresywnych policjantach, pokazali profesjonalną interwencje mundurowych. A rzecz zadziała się w Lublinie.

W sobotę (3.08) około godziny 16:20 policjanci z lubelskiego komisariatu trzeciego pojechali na ulicę Hutniczą w celu zrealizowania interwencji zleconej przez dyżurnego. Dotyczyła ona mężczyzny rzucającego butelkami w blok mieszkalny.

We wskazanym miejscu zauważyli grupę osób. W tej grupie był mężczyzna odpowiadający wskazanemu rysopisowi, który na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci po pościgu pieszym zatrzymali uciekiniera, który oświadczył, że uciekał ponieważ jest poszukiwany, Mężczyzna był agresywny, wobec tego funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego – relacjonuje sierż.szt. Kamil Karbowniczek z Zespołu Komunikacji Społecznej KWP w Lublinie.

Niedługo później, w miejscu zatrzymania sprawcy pojawiła się grupa ludzi utrudniających czynności wykonywane przez policjantów. Część z nich rejestrowało przebieg zdarzenia. Co najmniej jedno z takich nagrań trafiło do sieci. Miało być dowodem na niczym uzasadnioną agresję ze strony policjantów, a tymczasem z powodzeniem może posłużyć jako materiał prezentujący profesjonalnie przeprowadzoną interwencję w tego typu warunkach. Gdy jeden z mundurowych obezwładnia i przytrzymuje zatrzymanego, drugi ubezpiecza a w sytuacji ataku na partnera skutecznie “pacyfikuje” napastnika. Po kilku chwilach na miejscu pojawiły się kolejne patrole policji, dzięki którym możliwe było opanowanie całej sytuacji. Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni na VI Komisariat Policji w Lublinie.

Zatrzymanymi są dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 22 i 33 lata. Młodszy z nich, wobec którego policjanci podejmowali interwencję, okazał się być osobą poszukiwaną dwoma podstawami prawnymi. Ma do odbycia karę ponad pół roku pozbawienia wolności za kradzieże. Jeszcze dziś ma trafić do aresztu śledczego, celem odbycia zasądzonej kary.

Wobec starszego z mężczyzn policjanci przewidują wykonanie czynności w dniu dzisiejszym. W poniedziałek ma być doprowadzony do Prokuratury. Usłyszy też zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz wywierania wpływu na czynności podejmowane przez policjantów. On też jest dobrze znany lubelskim policjantom. W przeszłości był już wielokrotnie karany m.in. za rozboje, kradzieże i włamania.

Poniżej nagranie autorstwa jednego ze świadków interwencji.

2 thoughts on “Chcieli upokorzyć policjantów, pokazali ich profesjonalizm

  1. Brawo policja a ten z adhd co wył dajcie karetkę powinien raczej być w psychiatryku no i ta głupia dzida w ciąży nic by się nie stało jak by dostała z liścia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: