Hołd powstańcom oddali podczas akcji

W niemal całej Polsce strażacy i przedstawiciele innych służb oddawali wczoraj cześć Bohaterom powstania warszawskiego, w 75. rocznicą wybuchu. Punktualnie o godzinie 17. rozbrzmiały syreny alarmowe i sygnały wozów bojowych wystawionych przed strażnice. Tak miało być też w podlubelskiej Kozubszczyźnie. Jednak “Godzina W” zastała ochotników podczas akcji gaśniczej.

Screen Facebook / OSP Kozubszczyzna

W niemal całej Polsce strażacy i przedstawiciele innych służb oddawali wczoraj cześć Bohaterom powstania warszawskiego, w 75. rocznicą wybuchu. Punktualnie o godzinie 17. rozbrzmiały syreny alarmowe i sygnały wozów bojowych wystawionych przed strażnice. Tak miało być też w podlubelskiej Kozubszczyźnie. Jednak "Godzina W" zastała ochotników podczas akcji gaśniczej.

Dzisiaj o 17 miało być podniośle, uroczyście, flaga państwowa, błyszczący wóz i odświętne mundury. Szykowaliśmy się do tego – tak zaczyna się relacja ze wczorajszych wydarzeń na facebookowym profilu OSP Kozubszczyzna pod Lublinem.

Grupa strażaków chciała godnie uczcić pamięć powstańców warszawskich w “Godzinę W”. Zebrali się więc nieco wcześniej, by wszystko i wszyscy byli gotowi na godzinę 17. Jednak podczas przygotowań dowiedzieli się o pożarze na ściernisku w pobliskich Zemborzycach Tereszyńskich. Pożarem objęte było pole uprawne, skoszona słoma i prasa belująca. Z uwagi na zgłoszone przez kierującego działaniem ratowniczym zapotrzebowaniem na dalsze siły i środki, ochotnicy z Kozubszczyzny zgłosili gotowość do wyjazdu zastępem. Dyżurny lubelskiego SKKM polecił druhom udanie się do zdarzenia.

Walka z pożarem trwała kilkadziesiąt minut. Uczestniczyło w niej pięć jednostek PSP i OSP. Pożar został ugaszony przed godziną 17.r “Godzina W” zastała druhów podczas sprzątania sprzętu. Nie było już czasu na powrót do strażnicy. Pomimo tego ochotnicy z Kozubszczyzny nie zrezygnowali z upamiętnienia rocznicy powstania.

Szykowaliśmy się do tego. Jednak jedynie w taki sposób, na ściernisku, na poboczu DK 19 wraz z kolegami z OSP Radawiec Duży mogliśmy uczcić pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego. I tak dobrze, że w ogóle się udało – piszą dalej na Facebooku, dodając zaraz – Nie ważne gdzie, nie ważne w jakich warunkach, pamiętamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: