Policjanci znaleźli ciało dziecka. To prawdopodobnie 5-letni Dawid

“Z prawdopodobieństwem, a nawet pewnością możemy stwierdzić, że znaleźliśmy ciało 5-letniego Dawida” – poinformował po godzinie 16. asp. sztab. Mariusz Mrozek, ze stołecznej policji.

"Z prawdopodobieństwem, a nawet pewnością możemy stwierdzić, że znaleźliśmy ciało 5-letniego Dawida" - poinformował po godzinie 16. asp. sztab. Mariusz Mrozek, ze stołecznej policji.

Policjanci uczestniczący w poszukiwaniach 5-letniego Dawida odnaleźli dziś ciało chłopca. Chociaż nie potwierdzono jeszcze tożsamości dziecka, policjanci są niemal pewni, że zwłoki należą do poszukiwanego od 10 dni Dawida. Świadczy o tym m.in. ubiór dziecka.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nie chciał zdradzić, gdzie dokładnie odnaleziono ciało dziecka. Wiadomo jednak, że dziś poszukiwania koncentrowały się głównie w rejonie węzła Pruszków na autostradzie A2. Najbliżsi chłopca zostali otoczeni opieką psychologiczną ze strony policji.

Dramat chłopca rozpoczął się 10 lipca br. Wówczas, około godziny 17:00 32-letni ojciec zabrał go z domu w Grodzisku Mazowieckim. Miał go odwieźć do mieszkającej w Warszawie matki dziecka. Tam jednak nie dotarł. Tuż przed 21:00 mężczyzna popełnił samobójstwo rzucając się pod pociąg. Około 0:00 matka Dawida zgłosiła zaginięcie chłopca. Wówczas ruszyły trwające 10 dni poszukiwania, w którym udział wzięło kilka tysięcy policjantów, strażaków, ratowników zrzeszonych w organizacjach społecznych, a także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz mieszkańcy Grodziska i okolic. Pododdziały zwarte szukały chłopca w terenie, zaś policjanci pionu kryminalnego skupiali się głównie na zabezpieczaniu i analizowaniu zebranych materiałów dowodowych, w tym licznych sygnałów od obywateli.

Wówczas mało kto jeszcze przypuszczał, że będą to największe poszukiwania dziecka w historii polskiej policji. Niestety pomimo zaangażowania olbrzymich sił i środków poszukiwania nie dawały rezultatu. Do dziś, gdy w godzinach popołudniowych policjanci ujawnili ciało dziecka, najprawdopodobniej należące do 5-letniego Dawida.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: