Szczęśniak dostarczy średnie samochody ratownictwa chemicznego

Trzy miesiące po otwarciu ofert w przetargu na dostawę 5 średnich samochodów ratownictwa chemicznego dla PSP Komenda Wojewódzka PSP w Lublinie dokonała wyboru najlepszej oferty.

Piotr Strzałek / CzerwoneSamochody.com

Trzy miesiące po otwarciu ofert w przetargu na dostawę 5 średnich samochodów ratownictwa chemicznego dla PSP Komenda Wojewódzka PSP w Lublinie dokonała wyboru najlepszej oferty.

Szczęśniak Pojazdy Specjalne zrealizuje zamówienie Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie, którego przedmiotem jest dostawa 5 sztuk średnich samochodów ratownictwa chemicznego. Oferta tej firmy po ocenie zdobyła maksymalną ilość 100 punktów ze wszystkich kryteriów, tj.: ceny – 60, okresu gwarancji – 20 i mocy silnika – 20. Z kolei konkurencyjna oferta firmy Bocar otrzymała łącznie 89,68 pkt., z czego za cenę – 53,44; okres gwarancji – 20 i moc silnika 16,24.

Długi czas oczekiwania na wybór wykonawcy wynika m.in. z braku wystarczających środków na sfinansowanie zamówienia. Początkowo na ten cel zaplanowano 10 milionów złotych, jednak przy otwarciu ofert okazało się, że najtańsza oferta, złożona przez firmę Szczęśniak, przekracza tą kwotę o niemal 123 tys. złotych. Dlatego zanim dokonano wyboru wykonawcy konieczne okazało się uzupełnienie środków o brakującą kwotę.

Odbiorcami i użytkownikami pojazdów będą:

  • KW PSP w Lublinie: KM PSP Biała Podlaska, KM PSP Zamość,
  • KW PSP w Krakowie: KM PSP Nowy Sącz, KP PSP Nowy Targ,
  • KW PSP w Warszawie: KM PSP Ostrołęka

Zakup realizowany jest w ramach projektu pn.: „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Więcej na ten temat:

Kolejne “chemiki” dla PSP


Dwóch chętnych na dostawę “chemików” dla PSP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: