Powiadomił o wypadku, którego nie było

Oto kolejny przykład głupoty i bezmyślności. Tym razem spod Olsztyna, gdzie miejscowe służby zostały powiadomione o poważnym wypadku, którego jak się okazało, nie było.

Facebook/OSP Wrzesiny

Oto kolejny przykład głupoty i bezmyślności. Tym razem spod Olsztyna, gdzie miejscowe służby zostały powiadomione o poważnym wypadku, którego jak się okazało, nie było.

Wczoraj po godzinie 21:00 strażacy, ratownicy medyczni z Olsztyna i okolicznych miejscowości zostali wezwani do wypadku, jaki miał się wydarzyć w miejscowości Bałąg. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia dwóch aut, w którym poszkodowanych jest sześć osób. Dyspozytorzy skierowali na miejsce zastępy PSP z JRG 1 Olsztyn, jednostki OSP Wrzesina, Szałstry, Jonkowo, a także sześć zespołów PRM i jednostki policji.

Gdy ratownicy dotarli we wskazane w zgłoszeniu miejsce nie stwierdzili jakichkolwiek oznak wypadku. Postanowili jednak dokładnie sprawdzić okoliczny teren.

Zastępy będące na miejscu przez blisko godzinę bez skutku szukały miejsca wypadku. W efekcie uznano, że zgłaszający zrobił służbom ratunkowym głupi żart i uznano zgłoszenie za alarm fałszywy – napisali na Facebookowej stronie druhowie z Wrzesiny. Żeby jeszcze bardziej pokazać państwu skalę głupoty podamy liczbę ratowników będących na miejscu – 60 osób !!! (40 strażaków, 20 ratowników medycznych) – czytamy dalej w komunikacie. Tragiczne w tej sytuacji jest to, że przez tak skrajną bezmyślność ktoś faktycznie potrzebujący pomocy mógł jej na czas nie uzyskać – podsumowują strażacy.

Olsztyńscy policjanci zajęli się ustaleniem sprawcy głupiego żartu i fałszywego alarmu.

Warto pamiętać, że zgodnie z art. 224a kodeksu karnego: Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Sprawca takiego alarmu musi liczyć się także z odpowiedzialnością finansową za swoje postępowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: