Pasażerowie mdleli na dworcu, z pomocą ruszyli strażacy i ratownicy

Awaria sieci trakcyjnej była przyczyną interwencji służb ratowniczych i kryzysowych na dworcu kolejowym w Rogoźnie. Na przymusowy postój zatrzymały się tam dwa pociągi pasażerskie. Strażacy i ratownicy pomagali mdlejącym podróżnym.

OSP Rogoźno

Awaria sieci trakcyjnej była przyczyną interwencji służb ratowniczych i kryzysowych na dworcu kolejowym w Rogoźnie. Na przymusowy postój zatrzymały się tam dwa pociągi pasażerskie. Strażacy i ratownicy pomagali mdlejącym podróżnym.

Wszystko zaczęło się w sobotę (15.06) przed godziną 16:00. Na stacji kolejowej Rogoźno zatrzymał się pociąg relacji Katowice-Słupsk, którym podróżowało ok. 350 osób. Awaria sieci trakcyjnej na odcinku Budzyń-Chodzież spowodowała zatrzymanie pociągu na kilka godzin. Niestety  uwagi na wysoką temperaturę powietrza dochodzącą do 37 stopni Celsjusza podróżujący pociągiem byli bardzo osłabieni. Wezwane na miejsce zespoły pogotowia ratunkowego zdecydowały o przewiezieniu do szpitala czterech osób, w tym kierownika pociągu, konduktora i dwojga pasażerów.

Na miejsce wezwana została również straż pożarna i policja. Ratownicy udzielali niezbędnej pomocy poszkodowanym, schładzali wodą z linii wężowych podstawę peronu, a także dystrybuowali wśród pasażerów i załogi pociągu wodę pitną zakupioną przez Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rogoźnie. W trakcie działań, na stację wjechał kolejny skład, który również musiał oczekiwać na usunięcie usterki na trakcji elektrycznej. Podróżowało nim około 300 osób, spośród których trzy również wymagały pomocy ratowników medycznych.

Awaria na sieci trakcyjnej została usunięta po godzinie 19. Wówczas oba pociągi w jednym składzie ruszyły w dalszą trasę. W ponad trzygodzinnych działaniach uczestniczyło 6 zastępów straży pożarnych z JRG Oborniki, OSP Rogoźno, OSP Parkowo i OSP Gościejewo, dwa zespoły ratownictwa medycznego, zespół HEMS LPR oraz policja i służby PKP. Na miejscu obecni byli również burmistrz Rogoźna Roman Szuberski i przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kutka. W trakcie akcji ratownicy wydali 1100 butelek wody pitnej, które zakupiło GCZK w Rogoźnie i PKP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: