Tragiczny karambol na A-6 pod Szczecinem [aktualizacja]

6 ofiar, 4 osoby ranne, 12 zaopatrzonych na miejscu to aktualny bilans tragicznego karambolu i pożaru aut na A-6 pod Szczecinem

Do sześciu wzrósł bilans ofiar karambolu na A-6 koło Szczecina. Doszło tam do zderzenia siedmiu pojazdów, w tym ciężarówki. Kilka aut zapaliło się. Według aktualnych informacji 11 osób jest rannych. Autostrada A-6 jest zablokowana, trwa akcja ratownicza.

Do tragedii doszło po godzinie 13:00 między węzłami Kijewo i Dąbie, w odległości 500 metrów od zjazdu na Wielgowo na jezdni w kierunku Świnoujścia. W zdarzeniu uczestniczył samochód ciężarowy i sześć aut osobowych. Kilka z nich doszczętnie spłonęło.

Na miejscu pracują zastępy straży pożarnej ze Szczecina, zespoły PRM, dwa zespoły HEMS LPR ze Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego, a także policja, prokurator i służby drogowe. Do szpitali przetransportowane zostały cztery osoby, pozostałym uczestnikom pomoc medyczna została udzielona na miejscu. Z relacji świadków wynika, że ciągnik siodłowy nie wyhamował i wjechał w stojące w korku samochody. Już wtedy ciężarówka miała się palić.

Jak informowało szczecińskie pogotowie ratunkowe w zdarzeniu uczestniczyły łącznie 22 osoby, spośród których 6 nie żyje, 4 z ciężkimi obrażeniami ciała przetransportowano do szpitali, zaś pozostałym 12, w tym 7 dzieci pomocy udzielono na  miejscu wypadku.

Ruch na jezdni w kierunku Świnoujścia w pobliżu miejsca tragicznego wypadku jest całkowicie wstrzymany. Samochody skierowano na objazd. W kierunku Szczecina nie ma utrudnień.

Godzina 16:00

Autostrada A-6 ponownie zablokowana w obu kierunkach. To efekt zderzenia się kilku samochodów na drugiej jezdni na wysokości tragicznego karambolu. Kilka osób jest poszkodowanych, trwa akcja ratownicza. Przyczyną tego zdarzenia mogło być zagapienie się jednego z kierujących przyglądającego się skutkom wcześniejszej tragedii. Utrudnienia potrwają co najmniej kilka godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: