Tragedia nad zalewem Budzyńskim! Utonął Mężczyzna.

Wczoraj przed godziną 17 doszło do tragicznego zdarzenia nad zalewem Budzyńskim. Służby Ratownicze zostały zadysponowane do osoby tonącej. Niestety po ponad godzinnej resuscytacji nie udało uratować się mężczyzny.

Wczoraj przed godziną 17 doszło do tragicznego zdarzenia nad zalewem Budzyńskim. Służby Ratownicze zostały zadysponowane do osoby tonącej.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 17. Według świadków w pewnym momencie mężczyzna zaczął tonąć. Natychmiast wezwano na miejsce służby ratownicze. Do zdarzenia wyjechało pięć zastępów strażaków, oficer operacyjny SKKM w Krakowie, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Strażacy natychmiastowo zwodowali łódź i rozpoczęli poszukiwanie mężczyzny poprzez sondowanie dna zalewu, w miejscu, które jako ostatnią lokalizację poszkodowanego wskazali świadkowie. Po dotarciu Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Krakowa wprowadzono do poszukiwań płetwonurka. Po około 10 minutach odnalazł on ciało około siedmiu metrów pod powierzchnią wody. Mężczyzna został wyciągnięty na brzeg, gdzie akcję resuscytacyjną podjęli strażacy. Akcję ratunkową przejął przybyły na miejsce ZRM, który wraz z pomocą strażaków prowadził akcję reanimacyjną. Niestety po ponad godzinnej resuscytacji nie udało uratować się mężczyzny.

(mr) | m.romanowski@sluzby-ratownicze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: